Formuła hackathonu została wykorzystana przez Województwo Małopolskie już po raz kolejny, by poszukać nieszablonowych, nieoczywistych, zaskakujących pomysłów, wspierających takie wyzwania jak: przyspieszenie zielonej rewolucji, promocja regionu oraz zrównoważona turystyka. Co więcej, dla uczestników to okazja, by nie tylko pobudzić swoją kreatywność, ale także rozwinąć kompetencje kluczowe na rynku pracy dotyczące: przedsiębiorczości, pracy zespołowej, zarządzania czasem czy prezentacji.
Trzeba śmiałków i wizjonerów
Specyficzna formuła hackathonu – czyli intensywna, 24-godzinna kreatywna praca – przyciąga konkretnych ludzi. Ideowców, aktywistów, liderów – słowem tych, którzy zamiast przeszkód, widzą okazję, by wdrożyć swoje pomysły w życie. To właśnie oni będą bohaterami Hackathonu.
- To już kolejny hackathon, który realizujemy z myślą o wykorzystaniu nowoczesnych technologii na rzecz podniesienia jakości życia w Małopolsce. Poprzednia edycja cieszyła się dużym zainteresowaniem uczestników i przyniosła nam konkretne, ciekawe pomysły. Dlatego idziemy za ciosem, znów sięgamy po taką formułę i liczymy, że ponownie wyobraźnia uczestników nas zaskoczy – mówi Łukasz Smółka, Marszałek Województwa Małopolskiego.
- Zachęcam i zapraszam do udziału wszystkich tych, którym bliska jest Małopolska i którzy czują w sobie energię oraz chęć do działania na rzecz tego, żeby w regionie żyło się po prostu lepiej – mówi Michał Misztal, prezes Startup Academy, realizatora Hackathonu. – Udział w wydarzeniu jest darmowy, a co więcej, przygotowaliśmy nagrody o łącznej wartości 20 000 złotych – dodaje Michał.
Prosta recepta na sukces
Jak w praktyce wygląda taki hackathon? Wszystko zaczyna się od bezpłatnego zgłoszenia poprzez elektroniczny formularz. Termin rekrutacji upływa 12 maja. Do hackathonu można zgłosić się indywidualnie lub wraz z zespołem. Na miejscu dostępni będą mentorzy i eksperci, reprezentujący różne dziedziny biznesu. Ich rolą będzie podpowiadanie uczestnikom Hackathonu, jak rozwinąć swój pomysł, wyeliminować jego słabości i w pełni odpowiedzieć na zadane wyzwanie.
Taka kreatywna praca potrwa przez cały weekend. Po tym czasie jurorzy – m.in. przedstawiciele- Województwa Małopolskiego, biznesmeni, przedstawiciele funduszy inwestycyjnych - ocenią wypracowane rozwiązania i zdecydują o przyznaniu nagród.
Zapisy trwają, liczba miejsc ograniczona
Aby stać się częścią tegorocznego Hackathonu, wystarczy do 12 maja zgłosić się za pośrednictwem tej strony (link), a następnie należy oczekiwać potwierdzenia ze strony organizatorów.
Wydarzenie powstało we współpracy Województwa Małopolskiego ze Startup Academy.