Sprawą ustalenia osoby, która kierowała tym pojazdem zajęli się policjanci Komendy Powiatowej Policji w Bochni. Mundurowi z Wydziału Prewencji podjęli szereg działań, które ostatecznie doprowadziły ich do 17-letniego mieszkańca gminy Bochnia, który przyznał się do winy.
Jak oświadczył mężczyzna widoczny na filmie przejazd miał mieć miejsce jeszcze w październiku 2024 roku. W jego trakcie mężczyzna kierował motorowerem, który konstrukcyjnie został zmieniony w sposób umożliwiający rozwinięcie prędkości znacznie większej, niż ta przewidziana przez producenta.
Prowadzący postępowanie policjanci w środę (5 lutego br.) skierowali wobec 17-latka wniosek o ukaranie do Sądu. W związku ze stworzeniem zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz zmianami konstrukcyjnymi zmieniającymi rodzaj pojazdu wnieśli o karę grzywny wynoszącą 4 tysiące złotych oraz wydanie zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych na okres jednego roku.





















