- Naszym priorytetem są bezpieczeństwo i jakość, na które stawiamy w codziennej pracy. W PKL dbamy o standardy urządzeń oraz profesjonalizm naszych pracowników, dlatego dodatkowo czas przeglądów technicznych wykorzystujemy, aby wspólnie z ratownikami TOPR przeprowadzić próbną ewakuację, by w sytuacjach nadzwyczajnych zapewnić bezpieczeństwo turystom - mówi Marcin Kucharski, kierownik ośrodka PKL Kasprowy Wierch. I dodaje: - Tego typu ewakuacja nigdy nie miała miejsca podczas 88 lat prowadzenia naszej działalności. Posiadamy zabezpieczenia, które umożliwiają nam zwiezienie turystów w tzw. trybie zastępczym.
Ratownicy TOPR trenują między innymi przy użyciu sprzętu alpinistycznego i z wykorzystaniem technik liniowych. Scenariusz ćwiczeń zakładał ewakuację turystów uwięzionych w wagonie na wysokości, w rolę pasażerów wcielili się pracownicy PKL.
- Ćwiczenia, które PKL realizują wspólnie z TOPR pozwalają na wymianę doświadczeń oraz zapewnienie bezpieczeństwa podróżującym pasażerom. Szkolenia odbywają się cyklicznie, dzieki temu możemy utrzymać sprawność działania. Ćwiczenia dają nam również pewność, że w kryzysowej sytuacji wspólnie z PKL będziemy działać skutecznie i bezpiecznie - opowiada Andrzej Marasek, ratownik TOPR.
Prace serwisowe i konserwacyjne kolei oraz urządzeń na Kasprowym Wierchu potrwają do 8 listopada.
mat. prasowy, opr. s/
28.10.2024 | Czytano: 138
Wspólne ćwiczenia PKL i TOPR (zdjęcia)
PKL w swoich ośrodkach turystycznych dwa razy w roku przeprowadza prace serwisowe, które związane są z czasowym przestojem kolei. Czas przerwy technicznej wykorzystywany jest regularnie na przeprowadzanie szkoleniowej próby ewakuacji pasażerów. Wczoraj ćwiczenia PKL i TOPR odbyły się na Kasprowym Wierchu.
Źródło mat. prasowe PKL
Komentarze
Reklama