Piątek, 18 października | Imieniny: Juliana, Łukasza, Bratumiła
09.10.2024 | Czytano: 86

W Obidowej odbyła się kolejna jesienna edycja biegu „Obidowa - Głuszec” (zdjęcia)

W niedzielę, pomimo kapryśnej aury, miłośnicy biegania po górach zjechali się do Obidowej na jesienną odsłonę biegu „Obidowa - Głuszec”. Uczestnicy mieli do wyboru dwie trasy: krótszą na 10 km oraz dłuższą na 23 km.

Choć dystans wydawał się przystępny, to wyzwania związane z przewyższeniami zaskoczyły wielu biegaczy. Na trasie 10-kilometrowej biegacze musieli pokonać 609 metrów w górę, natomiast na dłuższej, 23-kilometrowej, przewyższenie wyniosło imponujące 1001 metrów. Uczestnicy dłuższego dystansu mieli okazję zmierzyć się z wbiegiem na Turbacz, podczas gdy zawodnicy krótszej trasy pokonywali malowniczą pętlę w okolicach Obidowej.

W biegu na dystansie 23 km w kategorii kobiet pierwsze miejsce zajęła Urszula Dudzik z czasem 2:26:51.55, reprezentująca MOK Mszana Dolna. Zaledwie 16 sekund za nią na metę dotarła Brożek-Woźniczka z zespołu Harda Horda, z wynikiem 2:27:07.24. Trzecie miejsce zdobyła Katarzyna Gacek, która przekroczyła linię mety z czasem 2:34:21.00.

W kategorii mężczyzn na tym samym dystansie, zwycięzcą został Witold Skupień z drużyny Głuszec Team, kończąc bieg z czasem 1:59:53.33. Na drugim miejscu znalazł się Piotr Borowicz, który ukończył bieg w 2:02:37.62, tracąc do zwycięzcy nieco ponad dwie i pół minuty. Trzecie miejsce wywalczył Grzegorz Góral z drużyny Hej hej góralu, z czasem 2:10:03.50.

W biegu na dystansie 10 km wśród kobiet najszybsza okazała się Dominika Bolechowska z Alpin Sport, która ukończyła bieg w czasie 1:17:31.09. Drugie miejsce zajęła Alicja Gacek z Team Głuszec, z czasem 1:21:24.07, tracąc niespełna cztery minuty do zwyciężczyni. Na trzeciej pozycji uplasowała się Klaudia Judas, która przebiegła dystans w 1:23:13.49.

W kategorii mężczyzn na tym dystansie zwyciężył Robert Jachymiak z Alpin Sport Team, z czasem 1:19:13.19. Drugie miejsce zajął Daniel Urbaniak z drużyny Gorce dla Zielonych, z minimalną stratą 16 sekund do lidera, kończąc bieg w 1:19:27.95. Na trzeciej pozycji uplasował się Krzysztof Szklarz, który przebiegł dystans w czasie 1:21:22.40.

Łączna liczba uczestników na obu dystansach wyniosła 47. Organizatorem zawodów była Zofia Faron a współorganizatorami Powiat Nowotarski, Sołectwo Obidowa, Urząd Gminy Nowy Targ, Zoma Team oraz Podhalańska Grupa Ratowniczo Poszukiwawcza.