Piątek, 18 października | Imieniny: Juliana, Łukasza, Bratumiła
09.10.2024 | Czytano: 149

10. kolejka TAURON Hokej Ligi. Kolejne zwycięstwo wicelidera

We wtorek, 8 października odbyła się 10. kolejka TAURON Hokej Ligi. Wicelider GKS Tychy wywalczył komplet punktów na lodowisku w Sosnowcu, bardzo zacięty był mecz Comarch Cracovia – KH Energa, który zakończył się zwycięstwem Pasów. Pewnie trzy punkty zdobyły JKH i GieKSa. Następna kolejka już w najbliższy piątek, w tym hitowe starcie GKS Katowice - Unia.

Wicelider TAURON Hokej Ligi nie miał łatwej przeprawy na lodowisku w Sosnowcu. Decydująca była druga tercja, wygrana przez gości 3:1. Ostatecznie tyszanie triumfowali 4:2. Bardzo dobrze dysponowany był Filip Komorski, który zaliczył dublet. Wyrównane starcie obserwowali kibice w Krakowie. W 35. minucie Stalowe Pierniki prowadziły 3:2, ale Cracovia zdołała doprowadzić do remisu, a później strzeliła kolejne dwa gole. Pewne zwycięstwa odniosły śląskie drużyny. GieKSa pokonała w Sanoku miejscowych 3:0, a podopieczni Roberta Kalabera wygrali w Nowym Targu 6:0. We wtorek nie grała Re-Plast Unia Oświęcim, która w środę zmierzy się w kolejnym spotkaniu Hokejowej Ligi Mistrzów. Mistrz Polski wciąż ma szansę na awans do fazy grupowej. W środę ich rywalem będzie niemiecki Straubing Tigers. Mecz rozpocznie się o godz. 17 i będzie transmitowany w Polsacie Sport 1.

Następna kolejka TAURON Hokej Ligi – jedenasta – odbędzie się w piątek, 11 października. Podhale Nowy Targ zagra z KH Energa Toruń (18:00), JKH z Zagłębiem (18:00), tyszanie z Texom STS Sanok (18:00), a GieKSa z Unią (18:30).