Sobota, 25 maja | Imieniny: Grzegorza, Magdy, Marii Magdaleny
15.05.2024 | Czytano: 106

Startuje ORLEN Wyścig Narodów

Wszystko jest już dopięte na ostatni guzik. Rozpoczyna się 6. edycja ORLEN Wyścigu Narodów, jednej z najważniejszych imprez dla kolarzy U23. Pierwszego dnia młodych zawodników czeka dynamiczny, trudny etap z Prostejova do Bouzova, po malowniczych, czeskich szosach.

Tomasz Śmietana / PT Photos
Już dziś wystartuje 6. odsłona ORLEN Wyścigu Narodów, zaliczanego do prestiżowego cyklu Pucharu Narodów dla orlików. Tym razem wyścig rozpocznie się w Czechach, gdzie zostanie rozegrany pierwszy, górzysty etap.

Wyścig rozpocznie się w bogatym historycznie Prostejovie, zachwycającym swoją architekturą. Gdy zawodnicy wyjadą z miasta, będą mogli podziwiać piękne krajobrazy wschodnich Czech, choć raczej skupią się na rywalizacji.

Trasa dzisiejszego etapu będzie bowiem wyzwaniem. Przed orlikami 135 kilometrów, poprowadzonych po licznych podjazdach. Na trasie znajdą się dwie premie górskie, ulokowane na wspinaczce w Hartinkovie. Na trasie możemy spodziewać się licznych ataków, co zapewnia emocjonującą rywalizację.

Meta zostanie ulokowana w Bouzovie, znanego z gotyckiego zamku, którego historia sięga XIV wieku. Na krótkim podjeździe któryś z kolarzy napisze swoją, kolarską historię. Czy będzie to uciekinier? A może najlepszy zawodnik z wyselekcjonowanego peletonu?

Faworytów dzisiejszego etapu jest wielu, co podkreśla bogactwo listy startowej. W ORLEN Wyścigu Narodów weźmie udział 25 drużyn, w tym 22 reprezentacje narodowe. Będzie się działo!
Źródło mat. prasowe

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Partnerzy malopolskaonline.pl