Sobota, 25 maja | Imieniny: Grzegorza, Magdy, Marii Magdaleny
20.04.2024 | Czytano: 295

Twardy mecz reprezentacji Polski ze Słowenią (Zdjęcia)

W piątek, 19 kwietnia na Lodowisku im. Braci Nikodemowiczów reprezentacja Polski rozegrała drugi mecz ze Słowenią. Po bardzo szybkim, twardym i widowiskowym meczu Biało-Czerwoni przegrali 1:3. Następne mecze kontrolne nasza drużyna rozegra w przyszłym tygodniu w Nottingham z Wielką Brytanią.

Piątkowe starcie było toczone w bardzo szybkim tempie. W pierwszej tercji wyborną sytuację miał m.in. Patryk Krężołek. Słoweńcy też często atakowali. W 16. min Marcel Mahkovec wpakował krążek do bramki. Nasza drużyna wyrównała w drugiej tercji po precyzyjnym strzale Kamila Wałęgi w okienko bramki. W tej odsłonie Polacy mieli kolejne wyśmienite okazje, kiedy grali w podwójnej przewadze, ale nie zdołali pokonać słoweńskiego bramkarza. 

W trzeciej tercji Bartosz Ciura stoczył pojedynek bokserski z Anze Kuraltem. W 47. min Blaz Tomazevic strzelił gola na 2:1 dla gości. Sporo pracy miał w obronie m.in. Kacper Maciaś, który grał w tym spotkaniu razem ze swoim bratem Krzysztofem. Pod koniec rywale podwyższyli wynik na 3:1. Mimo porażki kibice oklaskami pożegnali polską drużynę, która ambitnie walczyła i pokazała sporo dobrych akcji. 

Kolejny mecz Biało-Czerwoni rozegrają za tydzień. W Nottingham 26 i 27 kwietnia (piątek i sobotę) zmierzą się z Wielką Brytanią, która też szykuje się do mistrzostw świata elity. W kwietniu ubiegłego roku właśnie w Nottingham gospodarze i Polacy wywalczyli awans do grona najlepszych drużyn globu. 3 maja podopieczni Roberta Kalabera zagrają na wyjeździe ze Słowacją, a 7 maja w ostatnim sparingu przed MŚ elity w Sosnowcu rywalem naszej drużyny będzie Dania. 

Gospodarzem wydarzenia było Miasto Bytom. Sponsorem Głównym reprezentacji Polski jest Westminster Polska, Sponsorem Strategicznym Reprezentacji Polski w Hokeju na Lodzie Polski Cukier, Sponsorem Polskiego Związku Hokeja na Lodzie Tauron. Partnerami: Toyota Czajka i PESA (Partnerzy Reprezentacji Polski w Hokeju na Lodzie) oraz RMF (Partner Medialny Reprezentacji Polski w Hokeju na Lodzie).

POLSKA – SŁOWENIA 1:3 (0:1, 1:0, 0:2)
Wałęga 29 - Mahkovec 16, Tomazevic 47, Sabolic 59

POLSKA: Fucik – Kostek, Kolusz; Wronka, Pasiut, Chmielewski – Bryk, Ciura; Paś, Wałega, Łyszczarczyk; Kacper Maciaś, Dronia; Zygmunt, Smal, Urbanowicz – Horzelski, Wajda; Krężołek, Komorski, Krzysztof Maciaś. Trener: Robert Kalaber

SŁOWENIA: Us (Kolin) – Magovac, Masic; Torok, Ticar, Sabolic – Cepon, Cosic; Kuralt, Macuh, Drozg – Bohinc, Stebih; Ograjensek, Podrekar, Mehle – Tomazevic, Bericic, Mahkovec. Trener: Edo Terglav


HARMONOGRAM POZOSTAŁYCH MECZÓW KONTROLNYCH REPREZENTACJI POLSKI

26-27 kwietnia, Nottingham
POLSKA – Wielka Brytania

3 maja, piątek, Żylina
POLSKA – Słowacja

7 maja, wtorek, Sosnowiec
POLSKA – Dania, godz. 18:30
Źródło PZHL

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Partnerzy malopolskaonline.pl