Wtorek, 30 kwietnia | Imieniny: Katarzyny, Mariana, Lilii
17.04.2024 | Czytano: 250

Mistrzostwa Świata U18. Polacy pokonali groźnych Brytyjczyków

To była udana inauguracja w wykonaniu reprezentacji Polski Juniorów. W środę, 17 kwietnia w Mistrzostwach Świata U18 Dywizji IIA w Sosnowcu Biało-Czerwoni wygrali z silną kadrą Wielkiej Brytanii 6:4. Hat-tricka zaliczył Olaf Zachariasz. W czwartek o godz. 20 rozpocznie się mecz z Serbią. Wejściówki są wciąż dostępne w portalu KupBilet.pl.

Nasza drużyna znakomicie rozpoczęła premierowy mecz turnieju. Po pierwszej tercji Polacy prowadzili 3:0. Brytyjczycy byli zaskoczeni skuteczną grą podopiecznych Andreia Gusova. W drugiej odsłonie rywale jednak zaczęli odrabiać straty. W 31. minucie było już 3:2. Trener Biało-Czerwonych wziął wtedy czas. - Zrobiłem to, aby uspokoić chłopaków. Ja nie denerwowałem się, bo po tylu latach pracy jestem przyzwyczajony do tego, że w młodzieżowym hokeju wynik może się bardzo szybko zmienić – zaznaczał Gusov.

W 41. min było już 3:3. - W drugiej tercji zaczęliśmy grać zbyt późno i zostaliśmy ukarani, ale później wzięliśmy się w garść – ocenił bohater meczu Olaf Zachariasz, który strzelił trzy gole i miał bardzo duży udział w wygranej 6:4. - Pochodzę z Sosnowca i świetnie się czuję na tym lodowisku – dodał napastnik.

- Kibice mocno nas wspierali, mimo że to był środek tygodnia, przyszło sporo widzów. Mimo błędów pokazaliśmy, że potrafimy grać i wygrywać. Po sparingach z Łotwą i Słowacją, gdzie tempo było szybsze, byliśmy przygotowani na starcie z Wielką Brytania – podkreślił kapitan Patryk Hanzel.

W czwartek o godz. 20:00 Polacy zagrają z Serbią.

Na spotkania Biało-Czerwonych będzie można również wejść za darmo oddając plastikowe butelki. Akcja jest organizowana wspólnie z Miejskim Przedsiębiorstwem Gospodarki Odpadami w Sosnowcu, do którego należy osiem butelkomatów stojących na terenie Sosnowca. Jeden z nich znajduje się na terenie Zagłębiowskiego Parku Sportowego – ArcelorMittal Park (lista wszystkich automatów znajduje się na stronie internetowej mpgo.sosnowiec.pl).

Wydarzenie zostało objęte honorowym patronatem Ministerstwa Sportu i Turystyki. Ministerstwo Sportu i Turystyki jest także Partnerem Instytucjonalnym Mistrzostw. Gospodarzami imprezy są z kolei Miasto Sosnowiec i Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia.

Wielka Brytania – Polska 4:6 (0:3, 2:0, 2:3)
Clarke 30, Edwards 31, Salisbury 41, O'Brien 53 - Petrażycki 5, Zachariasz 8, Petrażycki 20, Wojciechowski 50, Zachariasz 55, 60