Piątek, 08 grudnia | Imieniny: Marii, Wirginii, Zenona
19.11.2023 | Czytano: 547

15-latek z rewolwerem

W Skawinie policjanci w związku z drobnym wykroczeniem zatrzymali nastolatka, przy którym znaleziono broń palną z amunicją i narkotyki.

Policjanci podczas patrolu pieszego w okolicy parku miejskiego w Skawinie, zauważyli młodego mężczyznę, który śmiecił w miejscu publicznym. Na widok mundurowych chłopak zaczął zachowywać się nerwowo. Policjanci ruszyli więc w kierunku chłopaka celem podjęcia interwencji. Po wylegitymowaniu okazało się, że jest to 15-latek z powiatu wadowickiego. Podczas czynności chłopak wciąż był poddenerwowany i po chwili okazało się, że ma przy sobie rewolwer i 5 sztuk amunicji, a także niewielką ilość mefedronu.

Został zatrzymany i przewieziony do komisariatu, a znalezione przy nim nielegalne przedmioty zabezpieczone. O zatrzymaniu nieletniego funkcjonariusze poinformowali jego matkę i wezwali ją do jednostki Policji. W tym czasie, drugi patrol z Komisariatu Policji w Skawinie udał się do miejsca zamieszkania 15-latka, celem sprawdzenia, czy nie posiada innych nielegalnych przedmiotów lub zabronionych substancji.

Na miejscu mundurowi zastali ojca nieletniego, który oświadczył, że broń znaleziona przy jego synu należy do niego, a syn zabrał ją bez jego wiedzy. W trakcie dalszych czynności w pokoju 15-latka, w zagłówku fotela, policjanci znaleźli niewielkie ilości marihuany, która jak ustalili, należała właśnie do niego.   

15-latek za swoje czyny odpowie przed sądem do spraw nieletnich, który zdecyduje o zastosowaniu wobec niego odpowiedniego środka wychowawczego. Teraz śledczy sprawdzają, w jaki sposób 15-latek wszedł w posiadanie narkotyków. Będą też badać, czy jego ojciec posiadał zezwolenie na broń palną. W przypadku gdy okaże się, że takowej nie posiadał, wówczas usłyszy on zarzut nielegalnego posiadania broni, co zagrożone jest karą do 8 lat pozbawienia wolności. 

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Partnerzy malopolskaonline.pl