Prezes Stowarzyszenia GRAAL dodaje: - W każdej nieoczekiwanej "niespodziance" losu zawiera się ostateczna prawda o nas: naszym sumieniu, wrażliwości, odporności i człowieczeństwie. W chwili gdy trzeba zakopać stare marzenia warto zastanowić się nad nowym pakietem.
"Down_us" to artystyczny projekt Stowarzyszenia GRAAL na rzecz rozwoju osobowości dzieci i młodzieży z zespołem Downa, którego premiera miała miejsce w kwietniu tego roku w Krakowie. To cykl spektakli teatralnych i warsztatów edukacyjnych, do realizacji których zostali zaproszeni najznamienitsi krakowscy aktorzy teatralni.
Scenariusz napisał B. Graczyk, wyreżyserował D. Starczewski. Występują: Magdalena Walach, Marcin Sianko, Anna Graczyk, Zuzanna Grabowska i Sławomir Rokita. Producentem spektaklu jest Magdalena Chaszczyńska.
Opowieść o inności, strachu przed nią i o nieprzewidywalności losu. O misternie tkanych planach i o „chwili”, która jednym momencie zmusza nas, by wszystkie klocki ustawiać na nowo. Projekt Down_us obejmuje nie tylko spektakle ale także warsztaty edukacyjne dla dzieci i młodzieży, które prowadzi reżyser spektaklu Dariusz Starczewski (współtwórca Grupy Rafała Kmity, współpracujący z Teatrem Bagatela, Teatrem Nowym w Krakowie, Teatrem Stu w Krakowie).
Przedsięwzięcie artystyczne jest współfinansowane z środków Ministerstwa Kultury i Ochrony Dziedzictwa Narodowego i stanowi część szeroko zakrojonej kampanii społecznej.
Spektakle można obejrzeć m. in. w Zakopanem - 25.11.12, w Krakowie - 28.11.12, i w Katowicach - 02.12.12
opr.s/
23.11.2012 | Czytano: 104
"Down_us", czyli rzecz o inności, strachu przed nią i o nieprzewidywalności losu
ZAKOPANE. W niedzielę w sali widowiskowej Zakopiańskiego Centrum Edukacji zaprezentowany zostanie spektakl Down_Us z Magdaleną Walach w roli głównej. - "Downus" to synonim sytuacji, która spada na nas jak grom z jasnego nieba i… poraża, a w następstwie zabija lub umacnia. Moim downusem było niepełnosprawne dziecko, Twoim może być zupełnie inna nieprzewidziana sytuacja jak choroba, zdrada, śmierć bliskiej osoby - mówi Magdalena Chaszczyńska.
Komentarze
Reklama