Piątek, 19 lipca | Imieniny: Alfreda, Wincentego, Wodzisława
11.11.2023 | Czytano: 329

Polacy wygrali drugi mecz i zapewnili sobie zwycięstwo w Turnieju o Puchar Niepodległości (zdjęcia)

W piątek w ArcelorMittal Park w Sosnowcu Hokejowe Orły rozegrały drugi mecz w ramach Turnieju o Puchar Niepodległości. Podopieczni Roberta Kalabera pokonali młodzieżową reprezentację Łotwy 5:1 i przed jutrzejszym spotkaniem zapewnili sobie triumf w całym turnieju. W sobotę o godz. 20 rozpocznie się spotkanie Biało-Czerwonych z Litwą.

Polacy wygrali drugi mecz i zapewnili sobie zwycięstwo w Turnieju o Puchar Niepodległości (zdjęcia)
Piątkową konfrontację kadrowicze rozpoczęli bez Kamila Wałęgi, który w spotkaniu z Estonią, wygranym 7:3, doznał urazu barku. Bardzo dobrze spisywał się Bartłomiej Jeziorski, który jest ostatnio w wybornej formie strzeleckiej. Mecz z Łotwą zakończył, podobnie jak spotkanie z Estonią, dubletem. Świetnie prezentował się także Alan Łyszczarczyk, który zdobył bramkę oraz zaliczył dwie asysty. Nasz zespół wygrał z młodzieżową drużyną Łotwy 5:1 i zapewnił sobie triumf w całym turnieju, który zakończy się w sobotę. 

W Narodowe Święto Niepodległości Biało-Czerwoni zmierzą się z Litwą. Spotkanie rozpocznie się o godz. 20 i będzie transmitowane w TVP Sport. Wcześniej o godz. 16:30 Estonia zagra z Łotwą. Mecz będzie transmitowany w serwisie YouTube Polskiego Hokeja. 

POLSKA – Łotwa U20 5:1 (1:0, 2:0, 2:1)

Jeziorski 17, Dronia 25, Jeziorski 35, Ciura 48, Łyszczarczyk 58 - Stradnieks 43 

Polska: Miarka - Kostek, Wanacki; Jeziorski, Paś, Wanat - Ciura, Jaśkiewicz; Łyszczarczyk, Komorski, P. Krężołek - Dronia, Kurnicki; Filipek, Smal, Tyczyński – Horzelski, Florczak; Kiedewicz, Krzemień, Bukowski.
Trener: Kalaber

Łotwa: Feldbergs, Fecers – Laskovs, Urbanovics; Vutkevics, Livisics, Veckaktins – Berzins, Andrejevs; Darzins, Ozallopa, Krums – Uljanskis, Kurbaka; Mezins, Cabulis, Stradnieks – Diske, Dommers; Niedrajs, Bikse, Mots. Trener: Straupe 

Wyniki wcześniejszych spotkań:

Czwartek, 9 listopada

POLSKA– Estonia 7:3

Łotwa – Litwa 6:4

Piątek, 10 listopada

Litwa – Estonia 2:5 

POLSKA – Łotwa 5:1 


Termin kolejnych spotkań:

Sobota, 11 listopada

16:30 Estonia – Łotwa - transmisja YouTube Polskihokej

20:00 POLSKA – Litwa - transmisja TVP Sport 
Źródło PZHL

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Partnerzy malopolskaonline.pl