Czwartek, 23 maja | Imieniny: Iwony, Emilii, Dezyderiusza
09.11.2023 | Czytano: 332

Zaduszki nad zakopianką

Światowy Dzień Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych jest obchodzony w trzecią niedzielę listopada każdego roku. Z roku na rok rośnie liczba krajów, które włączają się w obchody tego dnia, a w tym roku uczczona zostanie też pamięć ofiar wypadków drogowych na zakopiance.

Światowy Dzień Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych, który przypada w tym roku na 19 listopada jest poświęcony pamięci wielu milionów zabitych oraz poszkodowanych w wypadkach drogowych, ich rodzinom, bliskim a także najbliższemu otoczeniu. Hołd w tym dniu oddawany jest również zespołom ratunkowym, które niosą pomoc przy tego typu wypadkach. 

- Chcemy uczcić pamięć ofiar wypadków drogowych na zakopiance. W połowie drogi pomiędzy Krakowem a Zakopanem, przy Krzyżu w Krzeczowie w niedzielę 19 listopada o godzinie 12:00 odbędą się „Zaduszki nad zakopianką”, spotkanie poświęcone wszystkim ofiarom wypadków drogowych na tym odcinku trasy S7. Zwracamy się z prośbą o zgłaszanie osób, które zginęły w wypadkach drogowych na zakopiance za pomocą formularza znajdującego się na naszej stronie internetowej - mówi ks. Albert Wołkiewicz, proboszcz Rzymskokatolickiej Parafii pw. św. Wojciecha BM w Krzeczowie, na terenie której znajduje się Krzyż.

Szczegóły - www.parafiakrzeczow.pl
 

Krzyż w Krzeczowie został wybrany „Turystycznym Skarbem Małopolski” w kategorii „unikatowa atrakcja turystyczna”. Nagrodę wręczono podczas Gali Ogólnopolskich Obchodów Światowego Dnia Turystyki, organizowanej w tym roku w ramach II Europejskiego Kongresu Sportu i Turystyki w Zakopanem.

Nagrody wręczano podczas Gali Ogólnopolskich Obchodów Światowego Dnia Turystyki, która odbyła się w Zakopanem przy okazji II Europejskiego Kongresu Sportu i Turystyki. 

Krzyż w Krzeczowie postawiono jako upamiętnienie 100. urodzin Karola Wojtyły. Pomysłodawcą budowy jest ks. Antoni Płaczek, emerytowany proboszcz parafii św. Wojciecha BM w Krzeczowie. Krzyż mierzy 27 metrów – 24 nad ziemią, a 3 metry pod nią. 
 

opr.s/ zdj. Paweł Kowalczyk

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Partnerzy malopolskaonline.pl