Piątek, 19 lipca | Imieniny: Alfreda, Wincentego, Wodzisława
27.10.2023 | Czytano: 262

Księżniczka czardasza - operetka w III aktach Emmericha Kálmána

27 października 2023 roku o godzinie 19:00 w Oświęcimskim Centrum Kultury zostanie zaprezentowana, przez Teatr Muzyczny Arte Creatura, operetka w III aktach Emmericha Kálmána, w reżyserii Dariusza Taraszkiewicza, pt. "Księżniczka czardasza".

Księżniczka czardasza - operetka w III aktach Emmericha Kálmána
"Księżniczka czardasza" to jedna z najbardziej znanych i uwielbianych operetek napisana przez najwybitniejszych librecistów wiedeńskich. 

Fabuła osnuta jest wokół miłosnego mezaliansu, który odzwierciedla ówczesne życie arystokratycznych elit. 

Młody książę Edwin zakochany w węgierskiej szansonistce Sylwii gotowy jest popełnić mezalians i poślubić artystkę kabaretową. Stary książę ojciec wzywa jednak Edwina do Wiednia, by doprowadzić do jego ślubu z zamożną hrabianką Stasi. Sylwia dowiaduje się o zaręczynach ukochanego i wyrusza do Wiednia. Na balu udając żonę hrabiego, oczarowuje wszystkich łącznie z niedoszłymi teściami. 

Po wielu zwrotach akcji Edwin i Sylwia padają sobie w ramiona, a stary książę godzi się wyborem syna. Okazuje się bowiem, że księżna matka także była niegdyś szansonistką, syn musi być więc "genetycznie obciążony".

Operetka przepełniona jest największymi hitami łączącymi czar wiedeńskich salonów i węgierskich rytmów. Do najsłynniejszych przebojów należą: "Choć na świecie dziewcząt mnóstwo", "Artystki, artystki, artystki z variété", "W rytm walczyka serce śpiewa – kochaj mnie".

bilety: 90 zł, 80 zł

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Partnerzy malopolskaonline.pl