Piątek, 08 grudnia | Imieniny: Marii, Wirginii, Zenona
22.09.2023 | Czytano: 142

Konserwacja wielkiego żyrandola

Już jutro, w sobotę od godziny 11.00 będzie miało miejsce niecodzienne wydarzenie – opuszczanie żyrandola nad widownią Dużej Sceny Teatru im. Juliusza Słowackiego.

Żyrandol, który można podziwiać w gmachu głównym Teatru liczy 124 żarówki, ma 3,5 m średnicy i waży prawie 800 kgilogramów. Czas opuszczania to 2h, a ok. 4h potrzebujemy, żeby podnieść go znowu pod sufit.

Odbędzie się to w niecodziennej oprawie – w scenografii „Dziadów”, gdzie znaczna część foteli jest usunięta, co pozwoli żyrandolowi spocząć na złotej podłodze, na której toczy się scena balu u Senatora w historycznym już spektaklu Mai Kleczewskiej.

Pozwoli to uczestnikom wydarzenia zobaczyć żyrandol jeszcze bliżej niż było to możliwe dotychczas, a scenografia będzie niepowtarzalnym tłem zdjęć, które mogą stać się piękną pamiątką.

Teatr będzie otwarty dla odwiedzających od godziny 11:00 do 13:00. W tym czasie każdy będzie mógł zobaczyć jak przebiega proces wymiany żarówek a przy okazji kupić przedmioty, rekwizyty i stroje z naszych magazynów teatralnych.

Bilety w cenie 10 zł są jeszcze do kupienia na stronie Teatru.

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Partnerzy malopolskaonline.pl