Niedziela, 23 czerwca | Imieniny: Wandy, Zenona, Prospera
13.09.2023 | Czytano: 185

Pierwszy „Sprytny Turniej Zbójów” przeszedł do historii (zdjęcia)

„Sprytny Turniej Zbójów” pod taką nazwą w niedzielę na stadionie piłkarskim w Czarnym Dunajcu rozegrano wyjątkowe rozgrywki piłkarskie. Udział wzięli w nim bowiem reprezentanci sześciu Akademii Piłkarskich, które w swoich szeregach zrzeszają dzieci z bardzo różnymi rodzajami niepełnosprawności zarówno ruchowej, jak i intelektualnej.

Pierwszy „Sprytny Turniej Zbójów” przeszedł do historii (zdjęcia)
Turniej odbył się w ramach projektu PZU Futbol Plus.To błyskawicznie rozwijająca się w Polsce inicjatywa, której pomysłodawcy chcą w ten sposób wspierać i integrować już istniejące akademie dla dzieci z niepełnosprawnościami oraz zakładać nowe.

- Głównym celem projektu jest tego, żeby dzieci które na co dzień zmagają się z różnymi poważnymi problemami, mogły cieszyć się grą w piłkę i spełniać w ten sposób swoje marzenia. – podkreśla Łukasz Kita, trener Akademii Piłkarskiej „Sprytne Zbóje” z Czarnego Dunajca - Cała inicjatywa zaczęła się rok temu. Wówczas tego typu Akademii Piłkarskich na terenie naszego kraju było zaledwie sześć Dzisiaj jest ich trzydzieści. To przekłada się na organizację coraz większej ilości takich turniejów jak ten, którego jesteśmy organizatorem – dodaje Kita.

Oprócz „Sprytnych Zbójów” w Czarnym Dunajcu stawili się zawodnicy Sprawnych Smoków z Gorlic, Radomiaka Radom, Wietcisa Skraszewy, Klimntowianki Klimontów oraz Drużyny Marzeń z Gdańska

Mecze rozgrywano na kilku boiskach jednocześnie. W tego typu turniejach drużyny dobierane są na podstawie poziomu sprawności zawodników, dzięki czemu każdy mógł mieć poczucie równych szans i czerpać pełnię radości ze swojej obecności z uczestnictwa w meczu.

O to by zawodnicy mogli poczuć atmosferę wyjątkowego święta piłkarskiego, zadbali nie tylko organizatorzy, ale też przede wszystkim wyposażeni w trąbki, chorągwie, szaliki i kolorowe pompony kibice-rodzice

Na zakończenie turnieju odbyła się uroczysta ceremonie medalowa. Każda zawodnik otrzymał pamiątkowy medal, a także upominek, a na ręce kapitana każdej z drużyn trafiła pamiątkowa statuetka

Organizatorem turnieju była Akademia Piłkarska Sprytne Zbóje, Akademia Piłkarska Wisła Czarny Dunajec, CkiP w Czarnym Dunajcu oraz Miasto i Gmina Czarny Dunajec.

Turniej wsparli: PZU Futbol Plus, PZU, Dobra Drużyna PZU, KGHM Polska Mied, Valores, PFRON, MsiT, Miasto i Gmina Czarny Dunajec, CKiP w Czarnym Dunajcu, R-Gol, ZEW Niedzica, Pakfol Nowy Targ, Pizzeria Prmio, Delikatesy u Sikorki oraz Rodzice dzieci ze Sprytnych Zbójów.

mat. prasowy, s/

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Partnerzy malopolskaonline.pl