Piątek, 19 lipca | Imieniny: Alfreda, Wincentego, Wodzisława
06.09.2023 | Czytano: 252

Marzenia wszędzie są takie same, czyli skatepark w Jordanowie

Quarter pipe, funbox z grindboxem, poręcze oraz bank ramp to nazwy przeszkód w skateparku, który powstał w Jordanowie. Dziś to miejsce odwiedził wojewoda małopolski Łukasz Kmita. Towarzyszył mu burmistrz Jordanowa Andrzej Malczewski.

Marzenia wszędzie są takie same, czyli skatepark w Jordanowie
Inwestycja otrzymała dofinansowanie z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

- Do tej pory takie miejsca jak skateparki powstawały w wielkich miastach. Zmieniliśmy to m.in. dzięki Rządowemu Funduszowi Inwestycji Lokalnych. Wszak marzenia i aspiracje są wszędzie takie same. Dziś także mieszkańcy Jordanowa mogą cieszyć się ze świetnie przygotowanej przestrzeni zabaw dla swoich dzieci. Rządowe środki, jakie zostały przeznaczone na to zadanie, to prawie 600 tysięcy złotych, czyli prawie 70% całkowitej wartości tej inwestycji – mówi wojewoda Łukasz Kmita.

Oprócz standardowych elementów skateparku zostały zamontowane urządzenia zabawowe takie jak: wielofunkcyjny zestaw zabaw, huśtawka - gniazdo, bujak, równoważnia - huśtawka wagowa oraz zjazd linowy – tyrolka.

- Zmian w mieście ciąg dalszy. Kolejna inwestycja w Jordanowie: „Skatepark przy ulicy Kolejowej” niedawno została oficjalnie zakończona i oddana do użytku! Dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do jej realizacji: Parlamentarzystom, Panu Wojewodzie, Radnym Miasta, Pracownikom Urzędu Miasta i wykonawcom. Korzystajmy i odpoczywajmy, nie zapominając o bezpieczeństwie. Całość zadania miała na celu wykorzystanie nieużytkowanego terenu w celu powiększenia przestrzeni rekreacyjno-sportowej na mapie miasta Jordanowa - mówi burmistrz Jordanowa Andrzej Malczewski.

- Każdy z tych elementów, które zostały tutaj zamontowane, musiał być starannie zaprojektowany i skonstruowany z myślą o bezpieczeństwie użytkowników, zgodnie z odpowiednimi normami i przepisami. Gratuluję ukończenia tej wspaniałej inwestycji, która będzie służyć najmłodszym mieszkańcom miasta - mówi wojewoda Łukasz Kmita.

Skatepark mieści się na powierzchni 337,5 metrów kwadratowych, jest ogrodzony i wyposażony w ławki, kosze na śmieci, tablice informacyjne i stojaki na rowery.

W ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych miasto Jordanów otrzymało prawie 8 mln zł. Dzięki tym środkom zostały dofinansowane takie zadania jak:
– przebudowa i rozbudowa sieci wodociągowej w Jordanowie,
– przebudowa stołówki w Szkole Podstawowej w Jordanowie przy ul. Kolejowej,
– usunięcie barier architektonicznych poprzez wykonanie pochylni przy budynku ul. 3 Maja 2,
– przebudowa łazienek w Miejskim Przedszkolu Samorządowym,
– wykonanie ok. 15 km trasy (szlaku) turystycznej pieszo-rowerowej wraz z infrastrukturą rekreacyjną na górze Hajnówce 534 m n.p.m.,
– rozbudowa budynku szkoły podstawowej w Jordanowie o stołówkę szkolną z zapleczem kuchennym oraz salami dydaktycznymi wraz z kompleksowym dostosowaniem obiektu do potrzeb osób niepełnosprawnych.
Źródło Małopolski Urząd Wojewódzki w Krakowie

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Partnerzy malopolskaonline.pl