Czwartek, 13 czerwca | Imieniny: Antoniego, Lucjana, Gracji
22.05.2023 | Czytano: 110

Pierwszy ORLEN Wyścig Narodów Challenge za nami!

Fantastyczna pogoda, wymagająca trasa i walka do ostatnich metrów. Taki był pierwszy ORLEN Wyścig Narodów Challenge - otwarta dla wszystkich czasówka w Republice Czeskiej z metą na szczycie Dlouhé stráně (1354 m.n.p.m.).

- To był naprawdę dobry dzień z licznym uczestnictwem w otoczeniu pięknej przyrody w Czechach. Wielu zmotywowanych zawodników w kategorii kobiet i mężczyzn. Patrząc na czasy zawodników na podium, ich wyniki są zbliżone do osobistego rekordu Filippo Zanny na tej trasie. Możemy być zadowoleni z pierwszej edycji wyścigu, który jest dobrą opcją dla amatorów, którzy biorą udział w innych wyścigach, takich jak Grand Fondo, ale nie codziennie biorą udział w wyścigu ITT. To coś, co chcielibyśmy rozwijać. - John Lelangue, manager generalny Lang Team.
Trasa wyścigu o długości 12.5 km prowadziła z miejscowości Loučná nad Desnou, metę zlokalizowano na szczycie góry Dlouhé stráně (1354 m.n.p.m.). Przewyższenie na tym odcinku wynosiło ponad 800 metrów.
W rywalizacji wzięło udział kilkudziesięciu zawodników i zawodniczek z Polski, Czech i Ukrainy. Najszybszy wśród mężczyzn oraz OPEN z czasem 34:10 okazał się Oleksii Kmets (Power of Science Jafi Team), wśród kobiet triumfowała Katarzyna Orłowska (Rycerze Rolanda Maciejewski Cycling Team), z czasem 46:26.
Zwycięzcy w kategorii OPEN otrzymali nagrody finansowe od 1000 do 300 euro. Najlepszym trzem kobietom i mężczyznom dnia, wręczono puchary, zegarki Festina - oficjalnego partnera pomiaru czasu zawodów oraz produkty Vitarade.
- Fantastyczna pogoda, rewelacyjna i wymagająca trasa. Wyścig był przeprowadzony na naprawdę wysokim poziomie, nie było gdzie odpocząć, ponieważ trasa prowadziła ciągle pod górę. - podsumował dzień Przemysław Niemiec, dyrektor ds. trasy w Lang Team i były profesjonalny kolarz.

Tak prezentuje się końcowa klasyfikacja:
Kategoria OPEN:
Oleksii Kmets (Power of Science Jafi Team)
Adam Wójcik (7R ROWMIX TEAM p/b 72D)
Jakub Riman (DK BIKESHOP Rcing Team)
Kategoria mężczyzn:
Oleksii Kmets (Power of Science Jafi Team)
Adam Wójcik ( 7R ROWMIX TEAM p/b 72D)
Jakub Riman (DK BIKESHOP Rcing Team)
Kategoria kobiet
Katarzyna Orłowska (Rycerze Rolanda Maciejewski Cycling Team)
Agata Madej (Quest Road)
Klaudia Kowalska (Agropunkt Innergy Team)
Źródło mat. prasowe Lang Team

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Partnerzy malopolskaonline.pl