Czwartek, 23 maja | Imieniny: Iwony, Emilii, Dezyderiusza
10.05.2023 | Czytano: 169

Nowi Terytorialsi dołączyli do 11 MBOT

124 żołnierzy wcielono do terytorialnej służby wojskowej w 11 Małopolskiej Brygadzie Obrony Terytorialnej.

Nowo wcieleni, którzy są żołnierzami rezerwy i składali przysięgę, przejdą 8-dniowe szkolenie wyrównawcze, które ma na celu odświeżenie nabytych umiejętności i zapoznania się ze specyfiką działania w Wojskach Obrony Terytorialnej.

Żołnierze, którzy nie posiadają przeszkolenia wojskowego będą realizować 16-dniowe szkolenie podstawowe. Nabywać będą umiejętności żołnierskich z zakresu: regulaminów, taktyki, topografii, ratownictwa pola walki i strzelectwa. Po pozytywnym zaliczeniu pętli taktycznej, złożą uroczystą przysięgę wojskową, która odbędzie się dnia 20 maja 2023 o godzinie 10, podczas Obchodów Święta Jubileuszu 5-lecia 11 Małopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej w Muzeum Lotnictwa Polskiego przy al. Jana Pawła II 39 w Krakowie.

W trakcie uroczystości będzie można zobaczyć m.in.: pokaz musztry paradnej w wykonaniu uczniów klas mundurowych, defiladę pododdziałów 11 MBOT, pokaz sprzętu służb mundurowych.

Nowo wcieleni żołnierze zasilą pododdziały 11 MBOT w skład w której wchodzą: 111blp z podkrakowskiej Rząski, 112blp z Oświęcimia oraz nowoutworzonych 113blp z Tarnowa oraz 114blp z Limanowej.
Najbliższe wcielenie ochotników na szkolenie podstawowe i wyrównawcze w 11 MBOT odbędzie się 24 czerwca w ramach akcji „Wakacje z 11 MBOT”. Mundurowi zapraszają na nie przede wszystkim studentów, maturzystów, pełnoletnich uczniów szkół średnich, nauczycieli oraz osoby, które chcą spróbować swoich sił w mundurze.

Źródło mat. prasowe

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Partnerzy malopolskaonline.pl