Środa, 21 lutego | Imieniny: Eleonory, Kiejstuta, Fortunata
28.04.2023 | Czytano: 138

Brama w Gorce - otwarcie już 30 kwietnia

1300 metrów ścieżki edukacyjnej na trzech poziomach i dwie wieże widokowe. Brama w Gorce w Waksmundzie, najnowsza turystyczna atrakcja południowej Polski, otwiera się na majówkę.

Od godz. 10 już w najbliższą niedzielę 30 kwietnia Centrum Edukacyjno-Przyrodnicze Brama w Gorce otworzy się dla zwiedzających, którzy chcą poznać gorczańską przyrodę. Prezes spółki Marcin Kolasa zapowiada, że jest to wyjątkowe miejsce nie tylko w skali kraju, ale całej Europy.


- Przygotowaliśmy ścieżkę przyrodniczą o długości 1300 m i dwie wieże widokowe o wysokości 35 i 17 m. Ma ona trzy poziomy. Na poziomie gruntu, w koronach drzew z maksymalną wysokością 27 m nad ziemią oraz podziemny tunel, a w nim m.in. gawra niedźwiedzia - opisuje atrakcje prezes Bramy w Gorce nie zdradzając wszystkich atrakcji.

[YOUTUBE]8KA9CN5x3Ek[/YOUTUBE]

Brama w Gorce powstawała we współpracy z pracownikami Gorczańskiego Parku Narodowego. Przyrodę regionu zwiedzającym prezentuje w sposób tradycyjny, ale także dzięki multimedialnym projekcjom. - Pawilon przyrodniczy powstawał przy współpracy Gorczańskiego Parku Narodowego. Mamy tam gry multimedialne, salę kinową na 50 osób, gdzie będą wyświetlane filmy przyrodnicze. Jest też drewniany plac zabaw, w którym zabawki, to gorczańskie zwierzęta. Mamy też 10 figur zwierząt występujących w parku wykonanych przez lokalnego artystę - opisuje dalsze atrakcje Marcin Kolasa. Zabraknąć nie mogło także bacówek ze świeżymi serami górskimi.


Cała inwestycja począwszy od powstania koncepcji do dnia otwarcia zajęła ok. 7,5 roku. Sam proces inwestycyjny od przysłowiowego wbicia łopaty trwał 3 lata.Marcin Szkodziński / podhale24.pl, zdjęcia i film - mat. prasowe

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Partnerzy malopolskaonline.pl