Sobota, 22 czerwca | Imieniny: Pauliny, Flawiusza, Agenora
26.03.2023 | Czytano: 351

"Przeszkadzamy szatanowi i jego sługom"

Kilkuset wiernych wzięło udział w marszu modlitewnym w obronie Honorowego Obywatela Miasta św. Jana Pawła II, który wczoraj po południu przeszedł ulicami Nowego Targu.

"Przeszkadzamy szatanowi i jego sługom"
Na koniec, pod Ratuszem na nowotarskim Rynku organizatorzy przekazali na ręce burmistrza Grzegorza Watychy protest przeciwko atakom mającym na celu podważenie autorytetu Papieża-Polaka.

Idący z kościoła pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa na Rynek z kilkumetrowym feretronem z wizerunkiem św. Jana Pawła II wierni odmawiali różaniec modląc się m.in. za bluźnierców i ludzi, którzy obrażają uczucia religijne katolików. Wśród jego uczestników byli m.in. burmistrz Grzegorz Watycha i przewodniczący rady miasta Grzegorz Luberda. Padał deszcz, nad Nowym Targiem przeszła krótka wiosenna burza, ale nie przeszkodziło to w marszu, który dotarł pod Ratusz. Tu, po modlitwie, okolicznościowe przemówienie wygłosił proboszcz parafii św. Królowej Jadwigi ks. Henryk Paśko. - Komu przeszkadzasz Ty, komu przeszkadzamy my - pytał, mając na myśli Jana Pawła II i Katolików. - Odpowiedź jest prosta: przeszkadzamy szatanowi i jego sługom.Na zakończenie Jakub Swalarz z Akcji Katolickiej, w obecności nowotarskich księży, wręczył burmistrzowi miasta protest, który następnie został rozdany uczestnikom marszu, a zgromadzeni odśpiewali "Boże coś Polskę".r/ fot. Szymon Pyzowski

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Partnerzy malopolskaonline.pl