Niedziela, 23 czerwca | Imieniny: Wandy, Zenona, Prospera
03.03.2023 | Czytano: 134

Ten zawód gwarantuje pracę i doskonałe zarobki

W Starostwie Powiatowym w Nowym Sączu został podpisany list intencyjny pomiędzy władzami Powiatu Nowosądeckiego, Zespołem Szkół Zawodowych w Grybowie, a firmą FAKRO. Chodzi o utworzenie nowego kierunku kształcenia - klasy o profilu „Technik montażu i automatyki stolarki budowlanej”.

Ten zawód gwarantuje pracę i doskonałe zarobki
- W kolejnym roku szkolnym, od września 2023 roku, chcemy otworzyć nowy kierunek o profilu „Technik montażu i automatyki stolarki budowlanej”. To również nowy zawód, który właśnie wchodzi na rynek w szkolnictwie branżowym – mówi Lesław Tarasek, dyrektor szkoły. - Sami nie bylibyśmy w stanie uruchomić kształcenia w tym zawodzie, ale rozpoczęliśmy współpracę z firmą FAKRO i mam nadzieję, że nie zabraknie chętnych do klasy o takim profilu. Tym bardziej, że z tym zawodem wiąże się sporo korzyści, dobre pieniądze i gwarancja zatrudnienia.

Zespół Szkół Zawodowych w Grybowie w podpisanym właśnie liście intencyjnym zobowiązuje się do rozpoczęcia rekrutacji do klasy o tym profilu, natomiast firma FAKRO – do dostarczenia niezbędnego wsparcia w pomocy przy rekrutacji, a po utworzeniu klasy - objęcia ją patronatem.

- Gwarantujemy także zatrudnienie dla uczniów technikum, którzy ukończą naukę w tym zawodzie. To wielka szansa dla młodych ludzi – mówi Paweł Kołbon – kierownik Centrum Szkoleń i Współpracy z Wykonawcami firmy FAKRO. – Cały czas poszukujemy wykfalifikowanych pracowników. Utworzenie klasy o profilu „Technik montażu i automatyki stolarki budowlanej” to bardzo dobra wiadomość nie tylko dla firmy FAKRO, ale i dla samych absolwentów, którzy zdobywają atrakcyjny, prestiżowy i bardzo dobrze płatny zawód. Zachęcam do skorzystania z oferty i zapewnianie sobie bezpiecznej przyszłości na rynku pracy.

List podpisali: Powiat Nowosądecki reprezentował wicestarosta Antoni Koszyk oraz członek Zarządu Powiatu Edward Ciągło, Zespół Szkół Zawodowych im. Stanisława Staszica w Grybowie - Lesław Tarasek – dyrektora szkoły oraz spółka FAKRO - Paweł Kołbon – kierownika Centrum Szkoleń i Współpracy z Wykonawcami. W spotkaniu wzięła również udział sekretarz Powiatu Justyna Tokarczyk oraz dyrektor Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu Starostwa Powiatowego w Nowym Sączu – Bożena Mynarek.

Fot. Maria Olszowska

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Partnerzy malopolskaonline.pl