Wtorek, 03 października | Imieniny: Teresy, Józefy, Heliodora
25.12.2022 | Czytano: 5

Kraków 24. na liście miast, po których porusza się najwięcej szkodowych kierowców

Prawie 26% krakowskich kierowców spowodowało choć jedną szkodę komunikacyjną w swojej historii ubezpieczenia. Taki wynik oznacza, że stolica Małopolski znajduje się w pierwszej części zestawienia największych polskich miast pod względem liczby kierowców deklarujących szkody.

Z danych wynika, że w województwie małopolskim ostrożniejszych za kierownicą mieszkańców można było spotkać w Nowym Sączu i Tarnowie.

Eksperci multiporównywarki rankomat.pl przeanalizowali deklaracje właścicieli samochodów poszukujących taniego OC. Celem było sprawdzenie, po których miastach poruszało się najwięcej kierowców przyznających się do spowodowania w przeszłości chociaż jednej szkody. Okazuje się, że najwięcej szkodowych kierowców można było spotkać w Sosnowcu (28,6%), a najmniej w Gnieźnie (17,5%). Pełne zestawienie poniżej:  


Kraków w liczbach  
25,7% kierowców z Krakowa przyznało, że spowodowało w przeszłości przynajmniej jedną szkodę. To wynik na miarę 24. miejsca (ex aequo wraz z Zieloną Górą i Szczecinem) w zestawieniu 84 miast. Statystyczny krakowski szkodowy kierowca ma 31 lat. W jego garażu stoi Opel Astra, chociaż niewykluczone, że w przeszłości szkód dokonał on innym pojazdem. Statystyki dotyczące kolizji i wypadków wpływają na cenę OC w danym regionie, a w Krakowie średnia składka w III kwartale 2022 r. wyniosła 554 zł. To więcej o 57 zł niż wynosi średnia dla całego kraju. W badanym okresie mniej za obowiązkową polisę komunikacyjną płacili zmotoryzowani mieszkańcy Nowego Sącza (461 zł) i Tarnowa (430 zł). W tych miastach można było jednak spotkać mniej szkodowych kierowców – odpowiednio 23,1% i 20,1%.Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Partnerzy malopolskaonline.pl