Czwartek, 13 czerwca | Imieniny: Antoniego, Lucjana, Gracji
13.12.2022 | Czytano: 79

Apel Krakowskiego Stowarzyszenia Obrony Zwierząt – pomóżmy kotom przetrwać zimę

Krakowskie Stowarzyszenie Obrony Zwierząt zwraca się z apelem do zarządców i administratorów nieruchomości, a także mieszkańców Krakowa o pomoc dla kotów wolno żyjących, potrzebną szczególnie właśnie teraz - w najtrudniejszym okresie zimowym.

Pamiętajmy, że otwarcie chociażby jednego okna piwnicznego lub udostępnienie innego odpowiedniego pomieszczenia może zapewnić kotom skuteczną ochronę przed zimnem i mrozem oraz uratować ich życie. Zadbajmy także o to, aby miały one dostęp do wody i jedzenia - czytamy w przesłanym komunikacie. - Nie ulegajmy przy tym mylnemu przekonaniu, że są to zwierzęta, które poradzą sobie zawsze i w każdych warunkach atmosferycznych, ponieważ nie ma to nic wspólnego z rzeczywistością, o czym świadczy m.in. coraz większa liczba alarmujących zgłoszeń na ten temat od mieszkańców naszego miasta.

Jeśli jesteśmy natomiast kierowcami aut, to warto pamiętać także o tym, aby przed wejściem do samochodu oraz uruchomieniem silnika pojazdu zastukać w jego maskę. Zdarza się bowiem, że koty w naszych autach szukają schronienia przed zimnem, co w rezultacie okazuje się dla nich śmiertelną pułapką.

Przypominamy także, że według oficjalnych szacunków na terenie Krakowa przebywa niespełna 2,5 tys. kotów wolno żyjących i to od naszej empatii i czynnej pomocy zależy, jak wiele uda się ocalić i jak wiele kocich tragedii uda się uniknąć.

Agnieszka Wypych
Prezes Krakowskiego Stowarzyszenia Obrony Zwierząt
Źródło Krakowskie Stowarzyszenie Obrony Zwierząt

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Partnerzy malopolskaonline.pl