Piątek, 08 grudnia | Imieniny: Marii, Wirginii, Zenona
21.06.2022 | Czytano: 102

Kolumna samochodów jechała górskiem szlakiem na Turbacz

Członkowie grupy "Otwórz oczy, patrz" współpracujący z portalem podhale24.pl byli świadkami, jak kolumna kilkunastu większych i mniejszych samochodów terenowych jechała zielonym szlakiem PTTK przez Sralówki w stronę Turbacza w Gorcach. Urząd Gminy Nowym Targu zamierza zareagować.

Członkowie grupy posta na ten temat opublikowali na Facebooku.

Turyści uciekali do lasu przed samochodami. - To było kilkanaście samochodów, obce rejestracje, warszawskie i łódzkie. Wyglądało to na zorganizowaną grupę. Wszyscy mieli niebieskie koszulki z napisem Mercedes Benz - mówi Adam. Członkowie grupy próbowali rozmawiać z kierowcami, ale usłyszeli, że to droga, nie szlak. W Internecie pojawiły się komentarze, iż tym szlakiem prowadzi na Turbacz droga publiczna.Marcin Kolasa, wicewójt gminy Nowy Targ powiedział portalowi podhale24.pl, że była to nielegalna wyprawa. - To nie jest droga publiczna. Szlaki, które prowadzą przez las w kierunku Turbacza, biegną po prywatnych działkach. Tylko poniżej granicy lasu mamy drogi publiczne. Te osoby poruszały się szlakiem bezprawnie. Przed wjazdem do lasu są tabliczki informujące o zakazie wjazdu. Szlakami mogą poruszać się tylko piesi i rowerzyści, a dojazd do działek posiadają jedynie ich właściciele - podkreśla.

Marcin Kolasa dodaje, że niestety, jest to rosnący problem. Z powodu licznych patroli i akcji policji, organizatorzy przejażdżek samochodowych czy quadowych, przenieśli się w Gorce. - Poruszymy ten problem w rozmowie z policją - mówi wicewójt gminy Nowy Targ.

r/s/

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Partnerzy malopolskaonline.pl