Piątek, 03 stycznia | Imieniny: Danuty, Genowefy, Arletty
04.03.2022 | Czytano: 175

Policjanci pomagają obywatelom Ukrainy, którzy docierają do Krakowa (zdjęcia)

Codziennie do Krakowa przyjeżdżają pociągi i autokary wiozące obywateli Ukrainy, którzy w wyniku działań wojennych musieli opuścić swój kraj. Nad bezpieczeństwem uchodźców, głównie kobiet i dzieci, cały czas czuwają policjanci. Funkcjonariusze patrolują rejon dworca PKP oraz dworca autobusowego, służą pomocą przybyszom, wskazują drogę do specjalnych punktów obsługi dla obywateli Ukrainy oraz udzielają niezbędnych informacji.

Policjanci pomagają obywatelom Ukrainy, którzy docierają do Krakowa (zdjęcia)
Od kiedy w Ukrainie wybuchła wojna z kraju uciekają mieszkańcy, głównie kobiety i dzieci. Uchodźcy w poszukiwaniu bezpiecznego schronienia docierają również do naszego miasta. Dla wielu z nich, Kraków jest jedynie punktem przesiadkowym, dla innych stanowi cel podróży, bowiem tutaj mają rodziny lub szukają zakwaterowania. Nad bezpieczeństwem wszystkich przybyszów czuwają policjanci, którzy w ostatnich dniach w zwiększonej liczbie rozlokowani zostali szczególnie w rejonie dworca PKP oraz Małopolskiego Dworca Autobusowego w Krakowie.

Ochrona i pomoc obywatelom Ukrainy to jedno z priorytetowych zadań, jakie stoją przed policyjnymi patrolami, które pełnią służbę na terenie kompleksu dworca. Funkcjonariuszy z Komisariatu Policji II w Krakowie, na terenie którego znajduje się dworzec, wspierają mundurowi z Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie oraz policjanci z pozostałych krakowskich komisariatów i z wydziałów Komendy Miejskiej Policji w Krakowie.

Policjanci zapewniają ład i porządek w obrębie punktu obsługi obywateli Ukrainy, peronów oraz holu dworca PKP i MDA. Funkcjonariusze monitorują ruch przybyszów oraz udzielają wsparcia pracownikom urzędu w przypadku jednorazowego napływu większej ilości osób. Mundurowi kierują Ukrainki i Ukraińców do punktu obsługi migrantów, służą radą i wsparciem. Tym przybyszom, dla których Kraków stanowi jedynie przystanek w drodze do innego miasta, policjanci pomagają w odczytaniu rozkładów jazdy, zlokalizowaniu właściwych peronów lub stanowiska odjazdu, wspomagają w dźwiganiu bagaży. Funkcjonariusze towarzyszą także migrantom na trasach przejazdu pomiędzy miastami i w trakcie podróży strzegą ich bezpieczeństwa.

opr.s/ zdj. MKP w Krakowie

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Partnerzy malopolskaonline.pl