Sobota, 30 września | Imieniny: Honoriusza, Wery, Hieronima
25.02.2022 | Czytano: 1

Drugi ćwierćfinał Polskiej Hokej Ligi: Zaskakujące porażki mistrzów

W czwartek, 24 lutego odbyła się druga seria meczów ćwierćfinałowych play-off Polskiej Hokej Ligi i padły w niej zaskakujące wyniki. Katowiczanie przegrali z Zagłębiem, a JKH z drużyną z grodu Kopernika. Unia jako jedyna wygrała drugi mecz z rzędu.

Zagłębie Sosnowiec wyciągnęło wnioski ze środowej potyczki, którą przegrało z GKS Katowice 1:6. Po 24. minutach goście prowadzili 2:0. Miejscowi wyrównali, a Mateusz Michalski zdobył efektowną bramkę. Z prawej strony uderzył idealnie pod poprzeczkę. Sosnowiczanie wciąż jednak atakowali i jedna z ich akcji zakończyła się powodzeniem. W 45. minucie do siatki trafił Mikhail Syroezhkin i to był decydujący gol w tym spotkaniu. W ostatnich sekundach hokeistów obu drużyn poniosły nerwy i na tafli doszło do bijatyki. W rywalizacji do czterech zwycięstw jest 1-1.

Mistrzowie Polski nie potrafili poradzić sobie z KH Energa Toruń. Czwartkowe spotkanie wcale nie przypominało środowej konfrontacji, którą JKH pewnie wygrał. Wtedy podopieczni Roberta Kalabera grali skutecznie w ataku i bardzo solidnie w obronie. W spotkaniu numer dwa prezentowali się gorzej w ofensywie. Po 60 minutach było 1:1. Bohaterem był Mikalai Syty, który strzelił gola w drugiej minucie dogrywki. W rywalizacji do czterech zwycięstw jest remis.

Spotkanie Comarch Cracovia – GKS Tychy to była kolejna emocjonująca i dramatyczna konfrontacja pomiędzy tymi drużynami. Trener Rudolf Rohacek miał powody do radości. Po dwóch tercjach było 2:2, ale w ostatniej odsłonie lepsi byli krakowianie. Znowu gola w play-offie strzelił Dmitrii Ismagilov, który ma już na swoim koncie trzy trafienia.

Spotkanie Unii z Sanokiem ponownie było bardzo wyrównane. Goście świetnie rozpoczęli mecz, a bramkę zdobył Jakub Bukowski, król strzelców sezonu zasadniczego. Oświęcimianie znowu jednak wygrali. Mecz zakończył się rezultatem 3:2 i Unia jako jedyna drużyna prowadzi w ćwierćfinałach 2-0. Kolejne serie meczów w niedzielę i poniedziałek.

Ćwierćfinał Polskiej Hokej Ligi, druga seria meczów

(do 4. zwycięstw)

GKS KATOWICE – ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC 2:3 (0:1, 2:1, 0:1)

Fraszko 26, Michalski 29 - Bashirov 19, Piotrowicz 24, Syroezhkin 45

Stan rywalizacji: 1-1RE-PLAST UNIA OŚWIĘCIM – CIARKO STS SANOK 3:2 (1:1, 2:1, 0:0)

Dziubiński 9, Orlov 27, Carlsson 39 – Bukowski 6, Mokshantsev 38

Stan rywalizacji: 2-0JKH GKS JASTRZĘBIE – KH ENERGA TORUŃ 1:2 po dogrywce (0:0, 1:1, 0:0, d. 0:1)

Razgals 34 – K. Kalinowski 34, Syty 63

Stan rywalizacji: 1-1COMARCH CRACOVIA – GKS TYCHY 4:2 (1:2, 1:0, 2:0)

Gula 10, Popitich 26, Solovyov 52, Ismagilov 57 - Szczechura 12, Feofanov

Stan rywalizacji: 1-1

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Partnerzy malopolskaonline.pl