Wtorek, 03 października | Imieniny: Teresy, Józefy, Heliodora
25.01.2022 | Czytano: 1

Do trzech razy sztuka

Zima na Podhalu to nie tylko sanki i narty, to także tradycyjne parady gazdowskiej i wyścigi kumoterek.

Co roku pod Tatrami odbywają się takie tradycyjne imprezy i zawsze przyciągają tłumy widzów. W tym roku zapowiedziano siedem takich imprez. Niestety dwie pierwsze, planowane na 16 stycznia w Szaflarach i w ubiegły weekend w Poroninie nie odbyły się z powodu pogody. Jednak dziś dobre wieści dotarły do nas z Białego Dunajca, który potwierdza zaproszenie na najbliższą niedzielę.

30 stycznia odbędzie się XXIV "Parada Gazdowska", w programie której będą: parada gazdowska i kumoterska, zawody w skiringu, ski-skiringu i wyścigi kumoterek oraz nowa, pozaregulaminową konkurencja - zręczność powożenia dla zaprzęgów parokonnych.

Zapisy uczestników i rozdawanie numerów odbędzie się w dniu zawodów od godziny 10.00 obok mostu do Gliczarowa Dolnego. O 11.30 wszystkie zaprzęgi przejadą na polanę pod osiedlem Gile, gdzie o 12.00 odbędzie się oceniana przez jury parada i dyscypliny szybkościowe.

Organizatorzy przypominają, że każdy powożący uczestnik biorący udział w: paradach, wyścigu kumoterek, skiringu lub ski-skiringu musi posiadać ważne ubezpieczenie OC. Regulamin Parady Gazdowskiej i regulamin Widza dostępne na stronie www.gokbialydunajec.pl.Kolejne parady zaplanowano 6 lutego w Kościelisku, 13 lutego w Bukowina Tatrzańska na zakończenie Góralskiego Karnawału oraz 20 lutego w Zakopane i na zakończenie 27 lutego w Ludźmierzu.Zobacz nasze relacje z Parad Gazdowskich na Podhalu w poprzednich latach

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Partnerzy malopolskaonline.pl