Piątek, 19 lipca | Imieniny: Alfreda, Wincentego, Wodzisława
21.01.2022 | Czytano: 279

Autobus przyszłości na krakowskich ulicach

Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Krakowie testuje elektryczny autobus marki Irizar ie tram. Pojazd wyróżnia się całkowicie bezemisyjnym, elektrycznym napędem, ale nie tylko.

Autobus przyszłości na krakowskich ulicach
Opływowy kształt i osłony na kołach to dopiero początek, innowacyjna jest ogromna powierzchnia okien, zapewniająca podróżującym pasażerom wrażenie przestrzeni i panoramiczny widok.

Autobus udostępniony do testu przez autoryzowanego dealera Grupę Wanicki będzie obsługiwał linię 169, 124 i 424. Będzie go można spotkać do 28 stycznia.

Irizar ie tram ma ponad 12 m długości, jest niskopodłogowy, wyposażony w wydzieloną przestrzeń, specjalne przyciski i uchwyty dla osób z ograniczoną mobilnością oraz platformę umożliwiającą wjazd osobom poruszającym się na wózkach.

Posiada klimatyzację, monitoring i system informacji pasażerskiej. Dla pasażerów dostępne są trzy pary drzwi, z czego środkowe mają szerokość aż 120 centymetrów. W środku może jednocześnie podróżować prawie 100 pasażerów.

Pojazd jest wyposażony w baterie 180kW, ładowane zarówno przez wtyczkę jak i pantograf.

Podczas testów MPK SA w Krakowie zbiera opinie pasażerów o tym autobusie, zarówno w kwestii jego wyglądu jak i zastosowanych w środku rozwiązań. Swoje uwagi można przekazać publikując komentarze na profilach MPK w mediach społecznościowych, ma Facebook i Twitter.

Więcej zdjęć autobusu zobaczyć można na stronie Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego w Krakowie.

oprac. wo/
Źródło MPK SA Kraków

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Partnerzy malopolskaonline.pl