Wtorek, 03 października | Imieniny: Teresy, Józefy, Heliodora
14.12.2020 | Czytano: 2

Parada Gazdowska - w tym sezonie tylko w formie posiadów

LUDŹMIERZ. Podczas zorganizowanego w siedzibie Związku Podhalan w Polsce im. Świętego Jana Pawła II spotkania w sprawie organizacji Kumoterek, Parad Gazdowskich, Kumoterskich Gońb 2021 roku - podjęto decyzję, iż impreza nie zostanie przeprowadzona w tradycyjnej formie.

Z uwagi na wprowadzone obostrzenia, organizatorzy zdecydowali, że "tradycyjna forma tych wydarzeń musi zostać zastąpiona formułą odpowiadającą obecnej sytuacji w kraju i na świecie. W związku z powyższym przyszłoroczne Kumoterki będą miały formę wspomnień uczestników poprzednich odsłon. Tradycyjne zmagania sportowe zostaną zastąpione filmem dokumentującym dotychczasowe edycje tej góralskiej imprezy, jej historię, sylwetki utytułowanych zawodników oraz zasady rywalizacji".

Przypomnijmy, że w poprzednim sezonie - ze względu na złe warunki pogodowe, niewystarczającą ilość śniegu na trasie oraz prognozy pogody nie zwiastujące poprawy tej sytuacji - odwołane zostały Parady Gazdowskie w Zakopanem, Białym Dunajcu, Kościelisku, Ludźmierzu i Szaflarach. Udało się rozegrać kumoterki tylko w Małem Cichem i Bukowinie Tatrzańskiej.

s/arch. Podhale24

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Partnerzy malopolskaonline.pl