Piątek, 19 lipca | Imieniny: Alfreda, Wincentego, Wodzisława
31.08.2020 | Czytano: 194

Rozbudowa alei 29 Listopada

Wojewoda małopolski Łukasz Kmita wydał dziś zezwolenie na rozbudowę alei 29 Listopada w Krakowie. Podpisana decyzja ma rygor natychmiastowej wykonalności, dlatego inwestor będzie mógł od razu przystąpić do realizacji inwestycji.

Rozbudowa alei 29 Listopada
- To decyzja, na którą czekają mieszkańcy Krakowa. Główna arteria prowadząca do miasta od strony północnej zmieni się w znaczący sposób. Droga zostanie poszerzona do dwóch pasów w obu kierunkach, a piesi i rowerzyści zyskają bezpieczne chodniki i ścieżki rowerowe – mówił wojewoda małopolski Łukasz Kmita.

Aleja 29 Listopada zostanie rozbudowana na odcinku o długości ponad 2,6 km. Początek inwestycji znajduje się na granicy miasta, a koniec inwestycji przy skrzyżowaniu al. 29 Listopada z ul. Woronicza. Na przecięciu drogi krajowej nr 7 z linią kolejową Kraków Mydlniki – Podłęże i Warszawa – Kraków w ramach inwestycji planowana jest rozbiórka starych i budowa nowych wiaduktów kolejowych oraz przebudowa linii kolejowych w zakresie niezbędnym do usunięcia kolizji z inwestycją.


mat. prasowe
Źródło Małopolski Urząd Wojewódzki w Krakowie

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Partnerzy malopolskaonline.pl