Sobota, 22 czerwca | Imieniny: Pauliny, Flawiusza, Agenora
08.08.2020 | Czytano: 262

Wojewoda Piotr Ćwik odwołany

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji we wczorajszym komunikacie poinformowało, że Premier Mateusz Morawiecki odwołał z pełnionej funkcji wojewodę małopolskiego Piotra Ćwika.

Wojewoda Piotr Ćwik odwołany
Wiadomość o odwołaniu zastała Piotra Ćwika podczas pielgrzymki ze Skawiny na Jasną Górę, w której uczestniczy już po raz 37 i wraz z dwoma synami zamierza przejść całą trasę. Jak podaje portal gosc.pl Ćwik podkreśla, że idzie jako zwykły pielgrzym i że pełni w tym roku funkcję porządkowego.Piotr Ćwik wojewodą małopolskim został w 2017 roku. Zastąpił na tym stanowisku Józefa Pilcha, wcześniej piastując funkcję wicewojewody. Wcześniej był posłem - choć w wyborach do sejmu VII kadencji nie uzyskał mandatu, 5 czerwca 2014 roku objął go jednak zastępując w poselskich ławach Andrzeja Dudę.

Premier Mateusz Morawiecki wskazał następce Piotra Ćwika. Nowym wojewodom małopolskim został Łukasz Kmita, 35-letni samorządowiec z Olkusza, absolwent Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu i szef lokalnych, olkuskich struktur Prawa i Sprawiedliwości.

Ministerstwo nie podało uzasadnienia decyzji, ale dziennikarze RMF.fm twierdzą, że w tle kadrowych zmian jest konflikt między Beatą Szydło o Mateuszem Morawieckim.

wo/

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Partnerzy malopolskaonline.pl