Czwartek, 05 października | Imieniny: Igora, Apolinarego, Placyda
28.07.2020 | Czytano: 11

Aplikacja mobilna w Orawskim Parku Etnograficznym

samodzielne zwiedzanie ekspozycji stałej i ścieżki przyrodnicze. Jest to dedykowane narzędzie umożliwiające samodzielne zwiedzanie Muzeum, wykorzystujące technologię GPS oraz sieć Wi-Fi.

Aplikacja stanowi wyjście naprzeciw oczekiwaniom indywidualnych odbiorców, rodzin z dziećmi oraz osób z niepełnosprawnościami. Do skorzystania z niej będzie wystarczył smartfon lub tablet. Dzięki niej będzie można nie tylko uzyskać informacje dotyczące skansenu, orientacji w terenie, ale w przystępny sposób zwiedzić samodzielnie ekspozycję stałą oraz ścieżkę przyrodniczą, które będą dostępne w języku polskim, słowackim oraz angielskim. Ponadto, poza modułem informacyjnym i modułami samodzielnego zwiedzania będzie także można skorzystać z gier terenowych (z j. ang. questów). Aplikacja da zwiedzającym poczucie swobody w zwiedzaniu skansenu oraz, przede wszystkim dzięki prostemu układowi i intuicyjnej nawigacji oraz audiodeskrypcji i tłumaczowi PJM, co zwiększy możliwość recepcji dla zwiedzających z dysfunkcją wzroku i słuchu.

Zadanie realizowane w ramach projektu pod nazwą: „Muzea otwarte – rozszerzenie możliwości programowych instytucji kultury pogranicza polsko-słowackiego” realizowanego w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Interreg V-A Polska – Słowacja 2014-2020

mat. prasowe, zdj. Leszek Janiszewski

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Partnerzy malopolskaonline.pl