Środa, 21 lutego | Imieniny: Eleonory, Kiejstuta, Fortunata
26.02.2020 | Czytano: 121

Nowa droga w Kłaju

Mieszkańcy Kłaja mogą cieszyć się nową drogą gminną. Inwestycję zrealizowano dzięki dofinansowaniu z Funduszu Dróg Samorządowych. W jej uroczystym otwarciu uczestniczyli minister infrastruktury Andrzej Adamczyk, wojewoda małopolski Piotr Ćwik, przedstawiciele władz samorządowych oraz mieszkańcy.

– Nowa droga gminna w Kłaju to kolejna już inwestycja, która została zrealizowana dzięki dofinansowaniu z Funduszu Dróg Samorządowych. Dzisiejsza uroczystość jest doskonałym przykładem na to, z jaką skutecznością rząd walczy z wykluczeniem komunikacyjnym. Bezpieczne drogi, z których mogą korzystać mieszkańcy dojeżdżający do szkoły, tak jak tutaj w Kłaju, to nasz priorytet – mówił minister infrastruktury Andrzej Adamczyk.


– Podkreślić trzeba ogromną skalę dofinansowania w ramach Funduszu Dróg Samorządowych. W ostatnich latach środki rządowe na budowę i przebudowę dróg lokalnych to naprawdę duża pula, z której korzystają samorządy z myślą o potrzebach lokalnych społeczności – mówił wojewoda małopolski Piotr Ćwik.

Zadanie polegało na rozbudowie istniejącej drogi na cel drogi gminnej publicznej klasy D oraz budowie nowej drogi gminnej klasy D. Zostało zrealizowane ze środków Funduszu Dróg Samorządowych, w ramach naboru przeprowadzonego w 2018 r.


Umowa z gminą Kłaj została zawarta 20 września 2019 r. na kwotę 1 895 006,37 zł, z czego dofinansowanie stanowiło 1 137 003,00 zł, tj. 60% kosztów zadania. Zadanie było realizowane w trybie jednorocznym z okresem realizacji od 3 czerwca 2019 r. do 15 grudnia 2019 r.

opr.s/
Źródło Urząd Wojewódzki w Krakowie

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Partnerzy malopolskaonline.pl