Czwartek, 23 maja | Imieniny: Iwony, Emilii, Dezyderiusza
08.07.2019 | Czytano: 89

Ratunkowe badania archeologiczne na budowie obwodnicy Dąbrowy Tarnowskiej

Na budowie drogi przeszłość spotkała się z przyszłością i w konsekwencji - rozpoczęły się archeologiczne ratunkowe badania wykopaliskowe, na budowie obwodnicy Dąbrowy Tarnowskiej, w ciągu DK73. Będą prowadzone na odcinku 40 m w rejonie rzeki Breń. Praca w terenie potrwa według przewidywań miesiąc, ale wraz z opracowaniem odkrytego materiału do 30 października br.

Na budowie obwodnicy Dąbrowy Tarnowskiej podczas robót ziemnych w rejonie rzeki Breń i odkryto w gruncie obecność konstrukcji drewnianych i fragmenty naczyń ceramicznych. Miejsce odkrycia archeologicznego zostało zabezpieczone, a znalezisko zgłoszone przez nadzór archeologiczny do konserwatora zabytków. Małopolski Wojewódzki Konserwator zabytków nakazał przeprowadzenie tzw. archeologicznych badań ratunkowych. Prace związane z budową obwodnicy na tym odcinku będą kontynuowane po wykonaniu wykopalisk.


Wykonanie archeologicznych ratunkowych badań wykopaliskowych na stanowiskach kolidujących z budowaną obwodnicą Dąbrowy Tarnowskiej wraz z opracowaniem znalezisk potrwa do 30.10.2019 r. i kosztować będzie ok. 45 tys. zł.

opr.s/ zdj. GDDKiA

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Partnerzy malopolskaonline.pl