Czwartek, 23 maja | Imieniny: Iwony, Emilii, Dezyderiusza
12.06.2019 | Czytano: 138

Dobre wieści z budowy zakopianki. Jesienią pojedziemy 2 z 3 nowych odcinków (zdjęcia)

Dyrektor Oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Krakowie Tomasz Pałasiński poinformował dziś na budowie S7, że odcinek ze Skomielnej Białej do Chabówki będzie przejezdny we wrześniu, a z Lubnia do Naprawy w listopadzie tego roku. Budowa tunelu pod Luboniem Małym ma zakończyć się w pierwszej połowie 2021 roku.

Dyrektor Pałasiński spotkał się dziś z dziennikarzami na estakadzie w Skomielnej Białej. To najwyższy wiadukt drogowy w Polsce. Ma długość ok. 900 metrów, a w najwyższym punkcie 49 metrów wysokości nad poziomem gruntu. Aktualnie trwają na nim próby obciążeniowe. Wczoraj były to próby statyczne - poszczególne punkty estakady sprawdzało osiem 32-tonowych ciężarówek. Dziś wiadukt przechodzi testy dynamiczne - wyładowane ciężarówki jeżdżą po nim w obie strony, a inżynierowie sprawdzają naprężenia.- Odcinek między Skomielną Białą a Chabówką planujemy zakończyć w sierpniu, a we wrześniu udostępnić trasę. Aktualnie trwają prace wykończeniowe i nawierzchniowe - powiedział dyrektor Pałasiński.

Szef oddziału GDDKiA zapewnił, że choć na wszystkich trzech odcinkach są opóźnienia, to żaden z nich nie jest zagrożony. Budowa odcinka Lubień - Naprawa (do tunelu) ma zakończyć się w listopadzie tego roku. Budowa tunelu w pierwszej połowie 2021 roku. To oznacza, że późną jesienią tego roku zostaną oddane do użytku 2 z 3 budowanych odcinków nowej S7. Wyłączony będzie tylko tunel, który ominiemy włączając się do starej zakopianki w Naprawie i w Skomielnej Białej.r/ zdj. Piotr Kuczaj

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Partnerzy malopolskaonline.pl