- Małopolska ma niepowtarzalne warunki do jazdy rowerem. Można ją realizować na wiele sposobów. Na miłośników rekreacyjnej jazdy na dwóch kółkach czekają kilometry tras rowerowych VeloMałopolska. Poszukiwacze mocniejszych wrażeń mogą korzystać z atutów naturalnego ukształtowania terenu i uprawiać sporty downhillowe, enduro czy akrobacje rowerowe. Te wszystkie aktywności łączy jedno – pasja. Dlatego w ramach kampanii „Małopolska na rowery – 100% emocji”, pokazujemy całe spektrum możliwości, inspirując i zachęcając Małopolan do tego, żeby spędzali wolny czas aktywnie - mówi Jacek Krupa, Marszałek Małopolski.
Różnorodność dyscyplin… i zawodników
Z roku na rok do Kluszkowiec, szczycących się jednymi z najpiękniejszych widoków Polsce, przybywają rowerzyści z różnych stron Polski, a nawet świata! Niezależnie od wieku, płci i posiadanego roweru zmagają się w różnych dyscyplinach. Również w tym roku dla cyklistów przygotowano osiem konkurencji, w tym:
Downhill – szybkie zjazdy trasą wypełnioną ostrymi zakrętami i skoczniami,
Garmin Enduro – zjazdy rowerowe połączone z elementami ciężkich podjazdów,
Tirol Flybag – powietrzne ewolucje przy miękkim lądowaniu na gigantyczną poduszkę pneumatyczną,
BT Project Pumptrack – wyścigi na wyboistym torze modułowym skonstruowanym przez ekipę BTProject. Zawodnik pokonując tor nie może pedałować – musi użyć siły grawitacji,
Kärcher Dual Slalom – pojedynki na czas dwóch zawodników na równoległym torze,
Cyklokarpaty Maraton – kilkunastokilometrowy wyścig setek rowerzystów,
Marin Best Whip Contest - konkurencja, w której zawodnik wyskakuje ze skoczni i lecąc kilkanaście metrów przekrzywia rower o 90 stopni do kierunku lotu, po czym ponownie wraca do pozycji wyjściowej żeby wylądować.
Darmowe zawody dla dzieci
Organizatorzy nie zapomnieli również o najmłodszych, dla których w niedzielę, 27 maja odbędzie się nieco łatwiejszy wyścig. Chłopcy i dziewczynki w wieku do 13 lat podzieleni na grupy ruszą po łatwej, specjalnie wyznaczonej trasie. Najlepsi otrzymają nagrody od firmy Kellys, a każdy startujący dostanie na pamiątkę medal i dyplom. Podczas ubiegłorocznej edycji najmłodszy zawodnik miał zaledwie 3 lata i jak twierdził „było fajnie”.
Zbiórka rowerków
Chcąc wykorzystać pozytywną energię panującą na festiwalu, z inicjatywy Małopolski zostanie przeprowadzona zbiórka rowerów na rzecz podopiecznych Stowarzyszenia Siemacha oraz dzieci z domów dziecka. Jednoślady można oddawać do namiotu Małopolski w każdy z festiwalowych dni, w godzinach 10:00-17:00. Zostawiany sprzęt musi być w pełni sprawny i w dobrym stanie technicznym. W zamian za to, oprócz satysfakcji z pomocy innym, każdy biorący udział w akcji dostanie koszulkę.
Targi sportowe i szkolenia charytatywne
Każdy kto przyjedzie na festiwal choćby na chwilę ma szanse zobaczyć rowery we wszystkich możliwych odsłonach, bo w trakcie całego wydarzenia będą funkcjonowały targi rowerowe, gdzie pojawią się namioty 60 marek sportowych, a w nich najnowszy sprzęt, który będzie można zakupić w obniżonych cenach lub po prostu przetestować.
24.05.2018 | Czytano: 62
100% emocji na Małopolska Joy Ride Festiwal 2018
3 dni, 8 dyscyplin rowerowych, prawie 60 wystawców na targach rowerowych i 2000 zawodników - tak w telegraficznym skrócie zapowiada się tegoroczny Małopolska Joy Ride Festiwal, który odbędzie się w dniach 25-27 maja w Kluszkowcach. W tym roku 100% emocji na festiwalu zapewnia Województwo Małopolskie, jako partner tytularny, zapraszając przy okazji na trasy rowerowe VeloMałopolska.
Źródło mat. prasowy
Komentarze
Reklama