Sobota, 30 września | Imieniny: Honoriusza, Wery, Hieronima
30.04.2018 | Czytano: 1

Kolejne miliony na odbudowę dróg na Sądecczyźnie

Starosta nowosądecki Marek Pławiak odebrał dziś z rąk wojewody małopolskiego Piotra Ćwika promesę o wartości ponad 3 milionów złotych na odbudowę dróg przebiegających przez gminę Korzenna.

Pieniądze pochodzą z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji i są przeznaczone na usuwanie skutków powodzi. Dzięki tym funduszom wyremontowana zostanie droga powiatowa Korzenna-Jasienna-Przydonica oraz Korzenna-Janczowa-Miłkowa. Inwestycje mają zostać zrealizowane w tym roku.

- Mamy gotową dokumentację, teraz trzeba ogłosić postępowania przetargowe - mówi starosta Marek Pławiak. - Pieniądze musimy spożytkować w tym roku i tak też się stanie.

Starosta spotkał się z wojewodą Piotrem Ćwikiem, by mu podziękować za przychylność i wsparcie inwestycji drogowych na Sądecczyźnie.

- Czujemy to wsparcie i ma ono bardzo wymierny charakter - podkreśla Marek Pławiak. - Remonty dróg znacznie usprawnią ruch i poprawią bezpieczeństwo pieszych i kierowców. Przypomnę, że w ostatnich tygodniach otrzymaliśmy w sumie ponad 10 milionów złotych środków zewnętrznych na drogowe inwestycje.
Jeszcze w tym roku zostanie odbudowana droga w Suchej Strudze (gmina Rytro) i wyremontowana droga powiatowa we Florynce (gmina Grybów). Powiat otrzymał na te zadania dotację w wysokości blisko 4 milionów złotych.

Kolejna inwestycja to stabilizacja osuwiska na drodze powiatowej w Grybowie (ul. Węgierska) i w Łazach Brzyńskich (gmina Łącko). W tym przypadku promesa ma wartość 3,2 miliona złotych.

Wojewoda wręczył dziś w Nowym Sączu promesy o łącznej wartości ponad 13 mln zł. Prócz powiatu nowosądeckiego pieniądze trafią do powiatu nowotarskiego oraz gmin Dobra, Jodłownik, Łącko i Poronin. Gośćmi spotkania byli posłowie Anna Paluch i Jan Duda, którzy wspierali samorządy w staraniach o środki na inwestycje drogowe.

szel/ zdj. Paweł Szeliga

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Partnerzy malopolskaonline.pl