Środa, 19 czerwca | Imieniny: Gerwazego, Protazego, Borzysława
06.04.2018 | Czytano: 113

Dzień Katyński w Poroninie (zdjęcia)

Już po raz dziesiąty w Poroninie odbył się Dzień Katyński, który propagować ma wśród dzieci i młodzieży wiedzę na temat II wojny światowej i zbrodni katyńskiej oraz pomóc zachować w pamięci wydarzenia z przeszłości Polski i bohaterów z naszego regionu.

Dzień Katyński w Poroninie (zdjęcia)
W ramach uroczystości odbył się tradycyjny konkurs wiedzy o Katyniu oraz msza św. w intencji ofiar Katynia oraz ofiar katastrofy w Smoleńsku.

Po mszy świętej uczestnicy złożyli kwiat i zapalili znicze pod tablicą katyńską, na grobie śp. Bronisławy Orawiec - Löffler i pod Dębem Pamięci.

- Jesteśmy winni pamięć i jesteśmy winni prawdę. Przez lata ta prawdziwa prawda była wyciszana i ukrywana. Nie ma narodu bez tradycji i historii. Kto będzie zapominał o przeszłości, nie może mówić o przyszłości. Musimy więc pamiętać o tym, co się wydarzyło, musimy mówić o tym prawdziwie i bez zakłamań. Jesteśmy odpowiedzialni, żeby tę pamięć przekazywać młodym ludziom. Z pokolenia na pokolenie musimy dbać o tę historię, bo wtedy jesteśmy narodem i jesteśmy zjednoczeni - mówił podczas uroczystości ppłk Paweł Wójcik, komendant Wojskowej Komendy Uzupełnień w Nowym Targu.

pk/ zdjęcia Piotr Korczak
Źródło podhale24

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Partnerzy malopolskaonline.pl