Piątek, 19 kwietnia | Imieniny: Adolfa, Tymona, Pafnucego
01.04.2018 | Czytano: 108

Zobacz postęp prac przy budowie "Węzła Skomielna" (zdjęcia i film)

Trwają prace przy budowie drogi ekspresowej S7 Kraków - Rabka-Zdrój. GDDKiA opublikowała krótki film prezentujący plac budowy na odcinku Skomielna Biała – Chabówka, gdzie powstaje węzeł drogowy.

W podsumowaniu prac z dni 19 - 25 marca br. czytamy:

W ramach robót mostowych wykonano następujące prace:
- na obiekcie 18 zlokalizowanym na węźle Skomielna zabetonowano kolejne segment ustroju niosącego wykonywanego metodą nasuwania podłużnego. Na łącznicach 18C i 18D zabetonowano głowica podpór w osi 11.
- na obiekcie 21 zlokalizowanym w Skomielnej Białej zabetonowano pierwszy etap (płyta dolna oraz środniki) ustroju nośnego wykonywanego na rusztowaniach stacjonarnych - segment A7.
- na obiekcie 22 zlokalizowanym w Rabce-Zdrój zabetonowano segment filarów w osi 3L oraz głowicę filara w osi 3P.

Trwają prace nad budową stanowiska do wykonywania ustroju nośnego. Trwa także montaż zbrojenia dwuprzęsłowego ustroju nośnego o konstrukcji belkowej, zabetonowano skrzydła przyczółka w osi 1.
W ubiegłym tygodniu roboty mostowe były prowadzone na 7 z 17 obiektów.W ramach robót drogowych wykonano wykopy w gruntach nieskalistych i w gruntach skalistych, na trasie głównej S7 w Skawie; na drodze krajowej Dk 47 i Zaborni, na drodze krajowej Dk7 odcinku nr 4 położonych w Skawie. Nasypy realizowano w miejscowościach Rabce Zdrój i Skawie w ciągu głównym trasy S7. Jako wzmocnienie podłoża trasy S7 wbudowywano geosiatkę w Skomielnej Białej i Rabce Zdrój, geowłókninę w Rabce Zdrój oraz zasypkę z kruszywa w Skomielnej Białej. Gwoździe gruntowe wykonywano na skarpach w Skomielnej Białej i Skawie.

opr.s/ zdj. GDDKiA

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Partnerzy malopolskaonline.pl