Widowisko w choreografii Romany Agnel i Dariusza Brojka, w scenografii i z kostiumami projektu Moniki Polak-Luścińskiej, jest taneczną podróżą w świat przedwojennego polskiego kina, pełnego znanych przebojów, które do dziś wzruszają i bawią.
"Ada to nie wypada", "Umówiłem się z nią na dziewiątą", "Barbara", "Czy tutaj mieszka panna Agnieszka", "Jadzia, po prostu Jadzia", to tylko niektóre z przedwojennych hitów składających się na przedstawienie, przenoszące widzów w lata 20. i 30. XX wieku. To do tych przebojów pełnych uroku artyści tańcem opowiedzą przede wszystkim o miłości. Bo tak naprawdę wszystkie międzywojenne piosenki z tego spektaklu mają wspólny mianownik: miłość, niespełnioną, nostalgiczną, ale też wesołą, żywiołową, pełną marzeń. Wytańczone sceny ukazują przede wszystkim różne kobiety, piękne, kapryśne, wesołe, mądre; dziewczyny, które stały się motorem przedwojennego życia, dla których mężczyźni chcieli zmieniać świat.
Uważny widz spostrzeże, że w widowisku przedstawione zostały różne formy i style tańca, tak charakterystyczne dla tamtej epoki, czyli taniec jazzowy, modne wówczas walce, tanga czy charleston. A wszystko to połączone zostało elementami kabaretu i pantomimy.
Inscenizacja: Romana Agnel
Choreografia: Romana Agnel, Dariusz Brojek oraz Beata Broniek (tango)
Scenografia i kostiumy: Monika Polak-Luścińska
występują tancerze Baletu Cracovia Danza
Tomasz Cichocki i materiały prasowe Baletu Cracovia Danza
Reklama