Zobacz więcej
Warsztaty są przeznaczone dla każdego, chcącego rozwijać swe aktorskie umiejętności lub poszerzać swój talent o nowe możliwości, techniki i narzędzia. Dla adeptów szkół aktorskich,dla profesjonalistów oraz dla amatorów. Metoda Stephena Booka jest skierowana na uchwycenie kreatywnych sił drzemiących w każdym z nas. Dzięki działaniom scenicznym rozbudzają się w nas możliwości twórcze, które mogą nam służyć w realnym życiu, w radzeniu sobie z problemami, w podejściu do działań i zadań życiowych, nawet finansowych oraz w samorozwoju.
Warsztaty prowadzone są metodą Stephena Booka. Podręcznik tego autora jest najpopularniejszym podręcznikiem w USA. Wielcy i znani aktorzy moją go w małym palcu. Ty także możesz!
To metoda oparta na byciu tu i teraz, a w zasadzie na działaniu tu i teraz. Kluczowa jest praca z ciałem oraz ze świadomością nastawioną na obecność w chwili obecnej. Wydobywa spontaniczność, naturalność i autentyczność gry aktorskiej. Technika Improwizacji zakłada, że działanie jest w ciele, a nie w głowie! Warsztaty Improwizacji pomogą wyłączyć problemy głowy a włączyć specyficzną formę totalnego działania ciała w danym momencie. Dowiesz się także jak przekonwertować znaczenie sceny, po to by przestać jej służyć a zaczniesz lepiej rozumieć swoją rolę w scenie. Będziesz w stanie samodzielnie reżyserować własny improwizowany występ!
Przez pierwsze dwa miesiące zajęcia mają charakter otwarty. Zapraszam każdego zainteresowanego. Po tym czasie grupa zawiąże się i zaczniemy pracować w systemie zamkniętym. Punkt kulminacyjny - przedstawienie - nastąpi w grudniu 2018!
Warsztaty poprowadzi Monika Tryboń.
Przez 5 lat pracowała w Małopolskim Ogrodzie Sztuki, który jest częścią Teatru Słowackiego gdzie zajmowała się edukacją artystyczną. Prowadziła warsztaty teatralne dla różnych grup wiekowych. W ramach wydarzenia Lato w Teatrze wyreżyserowała spektakl przygotowywany z Młodzieżą ze Stowarzyszenia Siemacha.
Prowadziła projekty dla instytucji związanych z teatrem i szeroko pojętą sztuką. W ubiegłym roku wspólnie z Michałem Pałubskim (Formacja Chatelet) przeprowadziła w Bibliotece Publicznej przy ul. Rajskiej projekt dla młodzieży oparty na tekstach Gabriela Garcii Marquza. Wystawione były dwa spektakle.
Posiada zawodowy tytuł aktora oraz doświadczenie teatralne i telewizyjne. W ramach swojej działalności teatralnej przeprowadziła setki godzin warsztatów związanych z psychoedukacją metodą dramy z nauczycielami, młodzieżą, pracownikami instytucji, dyrektorami, urzędnikami. Jest trenerem metody "Porozumienia Bez Przemocy" oraz certyfikowanym tutorem Szkoły Liderów.
opr.s/