Wtorek, 03 października | Imieniny: Teresy, Józefy, Heliodora
17.01.2018 | Czytano: 4

Mleczko w pijalni (zdjęcia)

W okresie ferii zimowych w Galerii Pijalni Wód Mineralnych w Szczawnicy można obejrzeć kolekcję rysunków satyrycznych znanego rysownika- Andrzeja Mleczki.

Na wystawie znajdują się 83 czarno-białe oraz kolorowe grafiki w sposób trafny i wesoły przedstawiające wady i przywary naszego społeczeństwa. Proste rysunki i zwięzłe komentarze śmieszą do łez, ale zmuszają także do zadumy i przemyśleń nad własnym życiem.

Andrzej Mleczko urodził się w 1949 roku w Tarnobrzegu, jednak od lat związany jest z Krakowem, gdzie mieszka i prowadzi galerię autorską. Jego artystyczny debiut miał miejsce w 1971 r. w tygodniku „Student”. Od tamtej pory opublikował na łamach różnych czasopism około 20 tysięcy rysunków i ilustracji. Jego prace wystawiano na ponad 120 krajowych wystawach indywidualnych i około 30 wystawach za granicą, ukazały się one w ponad 40 książkach i albumach. Laureat wielu nagród , w 2005 roku odznaczony Srebrnym Medalem Zasłużony Kulturze Gloria Artis. Oprócz rysunku satyrycznego zajmuje się również plakatem, scenografią , grafiką oraz rysunkiem reklamowym.

Wystawę można oglądać w Pijalni Wód Mineralnych w Szczawnicy na pl. Dietla do 25.02.2018. , w godz. 10.00-17.30

Na podst. mat.prasowe / JD

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Partnerzy malopolskaonline.pl