Niedziela, 23 czerwca | Imieniny: Wandy, Zenona, Prospera
11.12.2017 | Czytano: 129

Rośnie nowe liceum w Grybowie (zdjęcia)

Trwa przebudowa dawnego internatu w Grybowie na potrzeby Liceum Ogólnokształcącego. Prace postępują zgodnie z planem i w marcu przyszłego roku budynek i hala sportowa powinny być gotowe. Nie jest wykluczone, że młodzież będzie pisała maturę w 2018 roku już w nowych pomieszczeniach.

Rośnie nowe liceum w Grybowie (zdjęcia)
- Budynku, w którym obecnie znajduje się Liceum Ogólnokształcące w Grybowie i który wystawiliśmy na sprzedaż nie można dostosować do wciąż rosnących potrzeb liceum – mówi starosta nowosądecki Marek Pławiak. – Obiekt liczy wiele lat i nie ma sali sportowej. Chcąc zapewnić uczniom jak najlepsze warunki nauki i rozwoju, podjęliśmy decyzję o budowie nowej szkoły, która będzie łączyła te dwa elementy.Powierzchnia użytkowa nowego budynku to 2732 m kw., w tym – parter 1430 m kw., I piętro - 834 m kw., II piętro - 466 m kw. Dotychczasowy budynek LO w grybowskim rynku to 2220 metry kw. Umowny termin zakończenia robót, które nie obejmują wielofunkcyjnego boiska sportowego oraz podstawowego wyposażenia (meble, pomoce naukowe itp.) to marzec 2018 r. Koszt inwestycji: 9 081 405,36 zł, w tym część sportowa 3 034 116,99 zł.- Inwestycja obejmuje część dydaktyczną i sportową – dodaje wicestarosta Antoni Koszyk. - W obiekcie powstanie między innymi 10 nowoczesnych sal lekcyjnych, trzy pracownie językowe, pracownia matematyczna, dwa pokoje pracy indywidualnej nauczycieli, część administracyjna i sala gimnastyczna z pomieszczeniami towarzyszącymi.

To jedna z dwóch największych inwestycji prowadzonych obecnie przez Powiat Nowosądecki. Drugą jest rozbudowa Szpitala Powiatowego w Krynicy-Zdroju.

olsz/ zdj. Starostwo Powiatowe w Nowym Sączu
Źródło Starostwo Powiatowe w Nowym Sączu

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Partnerzy malopolskaonline.pl