Czwartek, 23 maja | Imieniny: Iwony, Emilii, Dezyderiusza
29.11.2017 | Czytano: 94

Dzieci są zadowolone i bezpieczne

Zakończono prace przy budowie chodnika w pobliżu lotniska w Łososinie Dolnej. Inwestycja została w całości sfinansowana z budżetu Powiatu Nowosądeckiego.

- Ponad 260 metrów chodnika powstało w sąsiedztwie lotniska przy drodze łączącej Łososinę Dolną z miejscowością Młynne – mówi starosta nowosądecki Marek Pławiak. – Podjąłem decyzję o budowie w trosce o bezpieczeństwo dzieci uczęszczających do szkoły w Łososinie i na wniosek ich rodziców. Do tej pory maluchy musiały iść poboczem ruchliwej drogi. Było to bardzo niebezpieczne szczególnie w okresie jesienno-zimowym. Teraz mogą się już bezpiecznie poruszać.

Całość inwestycji kosztowała blisko 96 tysięcy złotych. Ten chodnik to również spore ułatwienie dla mieszkańców Łososiny i turystów licznie przybywających na imprezy organizowane przez Aeroklub Podhalański. Dzięki tej inwestycji zostanie im zapewnione większe bezpieczeństwo.

Niedawno, Powiat Nowosądecki zakończył też budowę chodników w ciągu drogi powiatowej Tymowa – Łososina Dolna w Michalczowej, gdzie dodatkowo powstało oświetlenie uliczne. Z nowego chodnika korzystają też mieszkańcy Wronowic – szczególnie dzieci są zadowolone z nowej kostki – mogą bezpiecznie dojść do szkoły i ominąć groźne skrzyżowanie. Chodnik powstał przy ruchliwej drodze, na której szybko jadące samochody stwarzały wielkie zagrożenie dla pieszych.

olsz/ zdj. Maria Olszowska
Źródło Starostwo Powiatowe w Nowym Sączu

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Partnerzy malopolskaonline.pl