Spektakl powstał w oparciu o nowohuckie oral stories, czyli prawdę i zmyślenie, dokument i mit. W badaniach terenowych twórców przedstawienia wspierała grupa antropologów z Uniwersytetu Jagiellońskiego pod kierownictwem dr Magdaleny Sztandary. Przygotowywany był przez cały miniony sezon w ramach projektu “Życiorysy Nowej Huty”.
Kucharka z Kombinatu, Ronald Reagan i Lenin na jednej scenie. Niemożliwe? A jednak! Znane z absurdalnego poczucia humoru siostry – Gabriela i Monika Muskały - w swoim najnowszym spektaklu, zabierają nas w surrealną i pełną nieoczekiwanych zwrotów akcji podróż po Nowej Hucie. Nie dziwi więc, że na placu Centralnym spotykamy dawnego prezydenta Stanów Zjednoczonych, w Emausie – Agnieszkę z „Człowieka z marmuru”, a u psychologa – pomnik Lenina, który stracił pamięć.
To, co przeszłe miesza się z teraźniejszością w zaskakujących i tragikomicznych wydarzeniach. Jeśli jesteście głodni humoru, chodźcie z nami na pierogi do Stylowej, na ryby nad Zalew Nowohucki lub weźcie udział w sentymentalnym spotkaniu po latach, na którym ludzką formę przybiorą takie ikony Nowej Huty jak: Bar Centralny, Meksyk czy zliftingowany Dom Młodego Robotnika.
reżyseria: Gabriela Muskała
dramaturgia: Monika Muskała
scenografia: Justyna Łagowska
asystent reżysera: Tadeusz Łomnicki
inspicjent: Anita Wilczak - Leszczyńska / Anka Ryś
Obsada
Piotr Franasowicz
Andrzej Franczyk
Małgorzata Kochan
Tadeusz Łomnicki
Krystian Pesta
Beata Schimscheiner
Iwona Sitkowska
Katarzyna Tlałka
Tomasz Cichocki i materiały prasowe Teatru Ludowego
28.11.2017 | Czytano: 154
Próba medialna do sztuki "Tożsamość Wila" (zdjęcia)
KRAKÓW. Dziś na Scenie Stolarnia w Teatrze Ludowym odbyła się próbę medialna i konferencja prasowa, poświęcona najnowszej premierze „Tożsamość Wila” w reż. Gabrieli Muskały. Towarzyszył jej krótki pokaz sztuki i odbyło się spotkanie z twórcami spektaklu.
Komentarze
Reklama