Czwartek, 23 maja | Imieniny: Iwony, Emilii, Dezyderiusza
30.10.2017 | Czytano: 196

Dodatkowe pieniądze na rozbudowę krynickiego szpitala

Dzisiaj w Starostwie Powiatowym Nowym Sączu odbyła się sesja Rady Powiatu Nowosądeckiego. Przed głosowaniem nad uchwałami radni wysłuchali sprawozdania z pracy Zarządu w okresie międzysesyjnym, które przedstawił starosta Marek Pławiak.

Rozpoczął on od przekazania bardzo dobrej wiadomości.
- Po wielu moich staraniach otrzymałem informację o przyznaniu półtora miliona złotych na rozbudowę szpitala w Krynicy-Zdroju - wyjaśniał Marek Pławiak. - Pieniądze pochodzą z rezerwy Ministra Rozwoju i Finansów. Przypomnę, że prace budowlane przy rozbudowie krynickiej lecznicy są na ukończeniu. Wykonawcy wyłonieni w postępowaniach przetargowych zaczęli dostarczać sprzęt na wyposażenie sal szpitalnych.

Starosta zapewnił również, że kontynuowane są prace na budowie obiektu dla Liceum Ogólnokształcącego w Grybowie. Dzięki umowie z Ministerstwem Sportu uzyskano gwarancję 50 procent dofinansowania robót przy części sportowej placówki.

W okresie międzysesyjnym zakończono budowę blisko pięciu kilometrów chodników w ciągu dróg powiatowych w gminach Gródek nad Dunajcem (Niecew-Podole Górowa), Łososina Dolna (Ujanowice-Młynne-Tęgoborze oraz Ujanowice-Młynne, w sąsiedztwie lotniska), Korzenna (Nowy Sącz-Wojnarowa-Wilczyska) i Kamionka Wielka (Nowy Sącz-Florynka). Łączna wartość tych inwestycji przekracza 2,5 mln. zł. W gminie Nawojowa zakończono przebudowę odcinka drogi powiatowej Frycowa-Złotne. Kontynuowana jest przebudowa łącznie 4 kilometrów dróg powiatowych. Wartość tych zadań, realizowanych w gminach Łącko, Podegrodzie i Kamionka Wielka to 2,6 mln zł.

Podczas dzisiejszej sesji radni zapoznali się też m.in. z informacją o gospodarowaniu nieruchomościami , stanowiącymi własność Powiatu Nowosądeckiego, informacją na temat złożonych w terminie oświadczeń majątkowych oraz stanie realizacji zadań oświatowych za rok szkolny 2016/2017.

Radni przegłosowali też uchwały, przekształcające dotychczasowe Zasadnicze Szkoły Zawodowe w trzyletnie Szkoły Branżowe I Stopnia. To wymóg formalny, związany z reformą oświaty, która zmienia sposób kształcenia fachowców i stawia na wzmocnienie szkolnictwa zawodowego.

W sesji brali udział parlamentarzyści – senator Stanisław Kogut i poseł Jan Duda. Obecni też byli radni wojewódzcy Witold Kozłowski i Stanisław Pasoń.

szel/ zdj. Paweł Szeliga
Źródło Starostwo Powiatowe w Nowym Sączu

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Partnerzy malopolskaonline.pl