Sobota, 30 września | Imieniny: Honoriusza, Wery, Hieronima
24.10.2017 | Czytano: 1

Oszukał fiskusa na ponad 12 milionów złotych

Tarnowscy policjanci zatrzymali 30-letniego mężczyznę, który doprowadził do strat finansowych Skarb Państwa – nieprawidłowa rozliczał faktury za paliwo. Mieszkaniec powiatu tarnowskiego na proces poczeka w areszcie co najmniej trzy miesiące.

W jednej z miejscowości w powiecie tarnowskim mężczyzna prowadząc działalność gospodarczą kupował od różnych spółek z terenu kraju olej napędowy. W ten sposób posłużył się 473 fakturami, które przedstawił w Urzędzie Skarbowych w Tarnowie.

- Przedstawione faktury opiewały na kwotę ponad 56 milionów złotych, jednakże poświadczano w nich nieprawdę, gdyż takich zakupów nie było – wyjaśnia asp. sztab. Paweł Klimek, rzecznik prasowy Zespołu ds. Komunikacji Społecznej Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie. - Funkcjonariusze tarnowskiej skarbówki jak i policjanci udowodnili nieprawidłowości w tych fakturach w okresie od 2011 roku do początku 2013 roku.

Przedsiębiorca został zatrzymany i doprowadzony do Prokuratury Okręgowej w Tarnowie pod zarzutem posługiwania się fałszywym dokumentem oraz przedstawiania go organom skarbowym.

- Prokurator Okręgowy w Tarnowie wystąpił z wnioskiem do tarnowskiego sądu o zastosowanie tymczasowego aresztowania, do którego tarnowski sąd przychylił się – dodaje policjant.

Mężczyzna został osadzony w Zakładzie Karnym w Tarnowie na najbliższe 3 miesiące.Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Partnerzy malopolskaonline.pl