Sobota, 22 czerwca | Imieniny: Pauliny, Flawiusza, Agenora
10.10.2017 | Czytano: 33

Premier Szydło na CYBERSEC: „Dziś nie potrzeba czołgów, by zaatakować inny kraj. Wystarczy komputer i odpowiednio przeszkolony człowiek"

KRAKÓW. "Polski rząd robi wszystko, aby obywatele czuli się bezpiecznie w swoim kraju. Aby im to to bezpieczeństwo zapewnić, podjęliśmy szereg inicjatyw związanych z obronnością, rozwojem polskiej gospodarki i programami społecznymi, co daje polskim rodzinom stabilizację. Ale nie możemy na tym poprzestać - mówiła premier Beata Szydło w Krakowie podczas III Europejskiego Forum Cyberbezpieczeństwa – CYBERSEC.

Premier Szydło na CYBERSEC: „Dziś nie potrzeba czołgów, by zaatakować inny kraj. Wystarczy komputer i odpowiednio przeszkolony człowiek"
- Temat forum jest niezwykle ważny z punktu widzenia funkcjonowania państwa, obywateli i gospodarki. (…) Jestem tu z państwem, ponieważ uważam, że właśnie sprawy cyberbezpieczeństwa są w tej chwili dla współczesnego świata najważniejszym wyzwaniem. To kwestia gospodarki, bezpieczeństwa i kwestia stabilizacji, ale myślę też, że wszyscy zdajemy sobie sprawę, że także kwestia pokoju i coraz więcej rządów oraz przywódców dostrzega problem cyberbezpieczeństwa jako priorytetowy. Zaczynamy o tym nie tylko mówić, ale także wdrażać takie rozwiązania, które mają uczynić świat bezpieczniejszym - dodała premier.

I podkreśliła, że "Polski rząd robi wszystko, aby obywatele czuli się bezpiecznie w swoim kraju. Aby im to to bezpieczeństwo zapewnić, podjęliśmy szereg inicjatyw związanych z obronnością, rozwojem polskiej gospodarki i programami społecznymi, co daje polskim rodzinom stabilizację. Ale nie możemy na tym poprzestać".

- Cyberprzestrzeń jest dzisiaj jednym z najdynamiczniej rozwijających się obszarów aktywności człowieka. (…) Nic więc dziwnego, że rozszerza się to na nowe aspekty życia. Mamy także do czynienia z rozwojem cyberprzestępczości czy cyberterroryzmu. Wojna informacyjna, technologiczna, ataki hakerskie na infrastrukturę krytyczną, bankową, giełdową to tylko niektóre aspekty tych zagrożeń, których musimy być świadomi - mówiła szefowa rządu. - Dziś nie potrzeba czołgów, by zaatakować inny kraj. Wystarczy komputer i odpowiednio przeszkolony człowiek. Polska powinna być zdolna do obrony także w tej nowej rzeczywistości, mieć odpowiednie narzędzia i ludzi zdolnych przeciwdziałać atakom zewnętrznym - zaznaczyła szefowa rządu.

Jak podkreśliła szefowa rządu, polski rząd realizuje wiele projektów, które pozwolą sprostać wyzwaniom współczesności i przewidzieć to, co możemy jeszcze przewidzieć.

opr.s/ zdj. Twitter/KPRM
Źródło TvPInfo

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Partnerzy malopolskaonline.pl