W konkursie na „Najpiękniejsze Miasto Tour de Pologne” nagrodę odbierze „Miasto startowe”, „Miasto etapowe” oraz „Miasto premii”. Zwycięzca w każdej kategorii otrzyma przechodni Puchar Tour de Pologne wręczony podczas specjalnej konferencji prasowej, która odbędzie się na początku listopada w Zabrzu. A puchar jest absolutnie wyjątkowy, bo stworzony m.in. z oryginalnych części rowerowych. Każdy z nich ma też wmontowany minikomputer.
Kandydaci:
Miasta startowe:
Jaworzno, Kopalnia Soli Wieliczka, OLIMP Nagawczyna, Tarnowskie Góry
Miasta premii:
Bielsko – Biała, Olkusz, Siemianowice
Miasta mety:
Bukowina Tatrzańska, Katowice, Kraków, Zabrze
- W kapitule znaleźli się ludzie, którzy znają nasz wyścig doskonale i widzieli go z różnych perspektyw. Już teraz wiem, że wybór będzie bardzo trudny – mówi prezes zarządu firmy Lang Team Adam Siluta.
W ciągu najbliższych dni będziemy przedstawiali kolejnych kandydatów, a ostateczne rozstrzygnięcie nastąpi na początku listopada podczas uroczystej konferencji prasowej w Zabrzu. Zwycięzcy wrócą do swoich miasta z wyjątkowymi, multimedialnymi pucharami, które będą ich przez kolejny rok.
A oto lista tych, którzy dokonają wyboru:
» Czesław Lang (LANG TEAM)
» Bartosz Huzarski (HUZAR BIKE AKADEMY)
» Marek Szkolnikowski (TELEWIZJA POLSKA)
» Robert Feluś (FAKT)
» Łukasz Widuliński (ONET)
» Kamil Wolnicki (PRZEGLĄD SPORTOWY)
» Robert Noceń (CARREFOUR, Sponsor Główny, Klasyfikacja Generalna Carrefour)
» Jacek Sakrejda (TAURON, Sponsor Oficjalny, Klasyfikacja Najlepszy Góral Tauron)
» Leszek Płonka (HYUNDAI, Sponsor Oficjalny, Klasyfikacja Najlepszy Sprinter Hyundai)
» Wiesław Labuda (LOTOS, Sponsor Oficjalny, Premia Lotos Najwyżej Sklasyfikowany Polski Zawodnik w Klasyfikacji Generalnej)
» Kornel Eljaszewicz (LOTTO, Partner Strategiczny, Klasyfikacja Najaktywniejszy Zawodnik Lotto)





















