Bajania każdego roku przyciągają do bukowiańskiego Domu Ludowego gawędziarzy, instrumentalistów, śpiewaków i drużbów weselnych. Rywalizować oni będą o główne trofeum jakim jest Bukowiański Buk.
Dzięki ponad półwiecznej tradycji impreza doczekała się już kolejnych pokoleń artystów. – To cieszy, że nowe, młode pokolenia wrastają w Sabałowe Bajania i wrastają w to co nazywamy kulturą ludową, regionalną i Polską – mówi Bartek Koszarek, dyrektor Bukowiańskiego Centrum Kultury „Dom Ludowy”.
Sabałowe Bajania, to nie tylko konkursy rozgrywane na deskach sceny Domu Ludowego. – Mamy także imprez i wydarzenia towarzyszące – zaznacza Koszarek. – Zawody strzeleckie o Sabałową Flintę, wystawę sztuki ludowej, a także kiermasz – dodaje. Nie można oczywiście zapomnieć o Sabałowej Nocy podczas której mężczyźni pasowani są na zbójników, a kobiety wynoszone są do godności wiechowych orlic.
ms/ zdj. Marcin Szkodziński
09.08.2017 | Czytano: 176
Rozpoczęły się 51. Sabałowe Bajania (zdjęcia)
Dźwiękami muzyki ludowej, śpiewem i barwnymi strojami podczas paradnego przejazdu zapraszali uczestnicy 51. Sabałowych Bajań turystów i mieszkańców Bukowiny Tatrzańskiej do Domu Ludowego. Na samym czele korowodu jeszcze przed pytacami jechał na kucyku sześcioletni Wojciech, który rozczulił zebranych przy drodze miłośników folkloru.
Komentarze
Reklama